Недоторканий прокурор-олігарх Кос'яненко - люстратори розводять руками

2016-12-26 17:11 626 Нравится

Одіозний Дон Корлеоне Одещини, скандальний чиновник часів Януковича Сергій Ківалов, попри зміну влади та численні реформи і досі міцно тримає прокурорську вертикаль у своїх руках. Насамперед, скандальний юрист вдало влаштовує на посади своїх близьких та родичів, які виявляються не зовсім чистими на руку.

Так колишній зять Ківалова, Олег Олександрович Кос’яненко - одеський прокурор-олігарх, власник валютних рахунків, розкішного палацу у на березі моря та ДВОХ шикарних яхт вартістю у мільйон триста тисяч доларів кожна. За останні три роки, не чистого на руку прокурора, жодного разу не перевіряли і він з легкістю пройшов перепони Сакварелідзе в рамках реформ прокуратури!

Але, журналісти з’ясували джерела збагачення прокурора – це вимагання хабарів, "віджимання" бізнесу у підприємців одеського ринку, комерційна допомога економічним злочинцям та інші незаконні прецеденти з задіянням посадових повноважень.

Інтернет облетіла гучна і резонансна справа з вимаганням хабара у 200 тис доларів!

Секретарку прокурора затримано при передачі грошей і справа швидкими темпами набирала небувалого резонансу...

Але! як з’ясували наші журналісти: жоден гучний прецедент за участю Кос’яненко в судах не розглядався - справа закрита ніби і не було хабара, винних і постраждалих.

Докази майстерно підчистились, а свідки під тиском зникали і навіть були летальні випадки...

Підозрілим чином "підчищені" і державні реєстри та бази даних

Так, на сайті Міністерства юстиції дані про олігарха-прокурора та його цивільну дружину Наталію Амурову взагалі відсутні: наче таких людей і не було.

Можна допустити, що потужна родинна підтримка з одного боку тесть депутат Сергій Ківалов, а з іншого богу батько - управлінець КДБ, генерал СБУ, народний депутат Олександр Кос'яненко – забезпечили "Імунітет" недоторканності, кар’єрний захист та необмежені можливості для власного збагачення.

Єгор Соболєв запевняє: із впровадженням електронних декларацій усе майно чиновників, як на долоні і приховати щось тепер практично неможливо.

В ході журналістського розслідування було з’ясовано, що усе майно (дві яхти, елітний автопарк, палаци та інші предмети розкоші) Олег Кос'яненко, як син КДБіста, зареєстрував на матір, дружину, бабусю, тітку і т.д.

От і виходить, що на папері, за документами – Кос’яненко живе на скромну зарплатню, ходить пішки на роботу і взагалі йому немає де жити! А на справді…

Маєток чиновника знаходиться майже на березі моря. Напівзруйноване приміщення санаторію «Червоні зорі» він придбав за 750 тисяч доларів. Нині це уособлення контрасту розкоші й злиднів розділяє один паркан: дорогий особняк і збанкрутілий санаторій.

Голова Одеського люстраційного комітету Костянтин Цховребашвілі у процесі застосування норм закону про очищення влади займався перевіркою ще паперової декларації Косьяненка. Тоді виник великий скандал стосовно маєтку прокурора.

Про відчудження території санаторію, говорить новопризначений директор здравниці.

Вирушаємо на пошуки Олега Кос’яненка. На робочому місці в прокуратурі Одеської області його не виявилося, а через охоронців телефоном пан Кос’яненко повідомив, що жодних коментарів давати не буде. Тому йдемо до нього додому.

Зараз тут живе батько пана Олега - Олександр Володимирович, генерал КДБ, а згодом СБУ. До речі, він має ще й квартирку у центрі Києва по сусідству із батьком Петра Порошенка.

Ми ж вирушаємо до яхт-клубу «Совіньйон» під приводом купити знамениту яхту «Santorini».

Нас зустрічає капітан, та розповідає: зараз одна прокурорська яхта має іншого власника, її продали за 800 тисяч доларів.

І люб’язно показує другу яхту Олега Кос`яненка, яка за технічними особливостями нічим не поступається «Santorini»: у машинному відсіку працює два двигуни, по 1400 кінських сил каже, а технічне обслуговування на рік коливається в межах 50 – 100 тисяч доларів.

Та й взяти на прокат таке щастя коштує чимало.

Продаж яхти, не кажучи вже про сам факт її існування, має обов'язково зазначатися в декларації. Проте такі дані у щорічній звітності Кос`яненко відсутні. А за невнесення даних чи брехню у декларації законом передбачене покарання аж до ув'язнення. Але на даний момент до відповідальності майже нікого не вдалося притягнути.

“Забув” вказати у декларації Олег Олександрович і офісне приміщення, власницею якого є його цивільна дружина. Наталья Амурова відома в Одесі, як світська левиця, що любить одягатися у дорогих бутіках, наприклад її спідниця від російського модельєра Алєксандра Тєрєхова (на фото) коштує майже дві тисячі доларів.

Втім, у місті дружину прокурора знають і з іншого боку – як любительку п‘яної їзди за кермом.

Олег Олександрович далі працює в прокуратурі, його не торкнувся закон «Про очищення влади», успішно переатестувався, продовжив служити вже на посаді заступника начальника відділу представництва в суді обласної прокуратури.

Нардеп Єгор Соболєв визнає, процес очищення влади має свої недоопрацювання, але переконує: ця ситуація швидше виняток.

З прийняттям закону «Про очищення влади», особу пана Кос’яненка перевіряла громадська рада з питань люстрації при Міністерстві юстиції.

Згідно результатів перевірки, люстраційники отримали висновок про «ідеальну чистоту» Кос’яненка. На думку Максима Маньківського саме ця майнова перевірка є головною проблемою.

За коментарем ми звернулись до Народного депутату та лідера “Народного контролю” Дмитра Добродомова. Він вбачає тут вину, насамперед, вищого прокурорського керівництва.

Між тим антикорупційні органи і далі звітують про успішну боротьбу, от тільки результатів, поки замало.

Прокурор-олігарх спокійно утримується на посаді, не декларує свої статки, та ще й з нетерпінням очікує на підвищення.

За інсайдерською інформацією невдовзі Олег Олександрович очолить прокуратуру Одеської області. То невже йому знову вдасться уникнути відповідальності і далі займатися своїми “чорними” прокурорськbми справами?

Заступник Генерального прокурора України АНЖЕЛА СТРИЖЕВСЬКА нас запевнили, що з 1 січня починає роботу ген інспекція і перше чим вона займеться, це перевіркою нечистого на руку прокурора Кос’яненко та фактів невідповідності його майнового стану офіційним прибуткам. Маємо надію, на непідкупність працівників інспекції і більш чуттєві результати від роботи нового органу.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы поддерживаете запрет посещать закрытые публичные помещения людям, не вакцинированным от COVID

Реклама