Свобода слова та свобода преси

2016-05-05 14:22 218 Нравится

За роки незалежності України ми усвідомили, наскільки важливими в боротьбі за демократію є свобода слова та свобода преси. А діяльність працівників засобів масової інформації має винятково важливе значення у формуванні громадської думки. Сьогодні, як і багато років тому, залишаються незмінними три фундаментальні ознаки якісної журналістики: талант, совість і відповідальність перед суспільством.

«Нещодавно відзначався Всесвітній день свободи преси, який є особливим для нашого суспільства. Оскільки саме журналісти забезпечують право громадян на одержання найбільш повної і точної інформації. Сьогодні інформація має велику цінність для кожної людини, яка хоче жити своїм розумом, самостійно приймати рішення і нести за них відповідальність. Особливу повагу викликає те, що, дотримуючись норм професійної етики, журналісти підтримують конструктивний діалог із владою, сміливо висвітлюючи здобутки і вказуючи на проблеми. А в свою чергу влада повинна сприяти роботі і захищати незалежні, вільні засоби масової інформації. Адже дуже часто журналісти перебувають під загрозою переслідувань, ризикують навіть життям, виконуючи свій професійний обов’язок. Четверта влада була, є і буде, і діалог з нею має бути відкритий, доступний, вільний», – зазначив голова обласної ради Анатолій Урбанський під час зустрічі з переможцями щорічного обласного конкурсу на кращий цикл журналістських робіт щодо висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування.

«Слід зазначити, що Одеська державна телерадіокомпанія плідно й тісно співпрацює з обласною радою. Голова обласної ради Анатолій Урбанський завжди відкритий до діалогу з журналістами та готовий сприяти нашій діяльності. Також з боку облради приділяється значна увага спілкуванню з мешканцями Одещини. Зокрема, діяльність керівництва обласної ради та депутатського корпусу завжди відображається в засобах масової інформації. В свою чергу журналісти налаштовані на продуктивну співпрацю. Без хвалебних од, але з суспільним резонансом і конструктивним рішенням проблем людей», – розповіла завідувач редакції інформаційних та тематичних програм «Факти» Одеської державної телерадіокомпанії Неля Шевченко.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы поддерживаете запрет посещать закрытые публичные помещения людям, не вакцинированным от COVID

Реклама
Реклама