Захмарні комунальні тарифи - непосильний тягар для українців

2015-10-22 16:10 287 Нравится

У 2014 році громадяни України отримали, мабуть, одне з найважчих рішень влади – збільшення тарифів на житлово-комунальні послуги. При цьому реальні доходи і заощадження українців знецінилися і зменшилися в декілька разів. Підвищення тарифів ЖКГ негативним чином відбивається на доходах українців, які змушені економити абсолютно на всьому. Опалення звичайної хрущовки обходиться в суму, що становить велику частину від середньої зарплати в країні.

З початком опалювального сезону українці сплачують за новими тарифами за тепло в своїх будинках, але попереду нас ще чекає підвищення ціни на опалення більш ніж в три рази. А тим часом уряд вивчає можливість зниження мінімальної норми тепла в квартирах з 18°С до 16°С.

Практично всі тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні встановлює Національна комісія з регулювання енергетики (НКРЕ). Місцева влада відповідає тільки за збори на утримання будинків. НКРЕ працює на підставі даних, наданих регіонами. Тобто наші комунальники повідомляють Києву, який тариф потрібен, а там його вже перевіряють і підтверджують. Тариф можуть відкоригувати, але, як правило, незначно. Таким чином, створюється великий простір для корупції на місцях. Тому місцева влада несе високу міру відповідальності за встановлені тарифи на ЖКГ. За великим рахунком, тема тарифів знаходиться більше не в економічній, а в політичній площині. Однією з умов отримання кредиту від МВФ, крім прийняття низки законопроектів, було значне підвищення тарифів на газ і електроенергію для населення. Але протягом вже декількох років МВФ вказує нам на чорну діру в економіці під назвою «Нафтогаз України» - через неї без будь-яких реальних причин щорічно витікають мільярди гривень. Але наш уряд, вже який рік замість реальної реформи і ревізії «Нафтогазу» продовжує нарощувати тарифи на газ, тепло і гарячу воду. В уряді запевняють, що малозабезпечені громадяни не відчують на собі наслідків зростання тарифів, оскільки нова система субсидій компенсує зростання цін. Але в результаті всі ціни зросли, національна валюта девальвувала, а прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1378 грн. Можливо, ще кілька років тому на цю суму можна було якось існувати, але зараз, коли ліки і продукти харчування значно подорожчали – вижити на ці гроші стало просто неможливо. Також варто зазначити, що на державну допомогу з оплати ЖКГ не доводиться розраховувати переселенцям з неспокійних регіонів, підприємцям, які втратили доходи з-за кризи і військових дій на сході країни, а також тим громадянам, які не отримують зарплату або перебувають у вимушених відпустках за свій рахунок.

Велика кількість людей сподіваються отримати субсидії, але от тільки чи є хоч якийсь шанс на їх отримання? Зрозуміло, що субсидій на всіх не вистачить. Вже сьогодні право на отримання субсидій мають понад 3 млн чоловік, а ось вистояли черги і подали документи десь близько мільйона українців, які власне і отримують субсидії. Всі пілотні проекти і обіцянки центральних і місцевих властей про те, що всі нужденні отримають субсидії, так і залишилися черговими порожніми і невиконаними обіцянками. В умовах зростання безробіття, а також реального скорочення доходів населення і стрімкого падіння рівня, життя влада ще більше затягує зашморг на шиях пересічних громадян, суттєво піднімаючи тарифи на житлово-комунальні послуги. В нинішніх умовах українці опиняються перед вибором: або не платити за комунальні послуги та якось виживати, або оплатити і померти з голоду.

20 жовтня з самого ранку кілька сотень активістів і народних депутатів від Радикальної партії на чолі з лідером Олегом Ляшком зібралися під будівлею Кабінета міністрів України, щоб висловити незгоду з високими тарифами на житлово-комунальні послуги, що є непосильними для українців. Радикальна партія наполягає на скликанні позачергового засідання Верховної Ради, яке буде присвячено розгляду тарифів. За словами радикалів, для зменшення вартості комунальних послуг, парламент повинен першочергово розглянути питання скасування 70% рентної плати на видобуток природного газу, що є однією з основних складових у тарифах, а також збільшити обсяг пільгового газу для населення. Крім того, Радикальна партія вимагає ліквідувати компанію «Нафтогаз Україна», як корупційну посередницьку структуру. А для потреб населення необхідно використовувати виключно газ українського виробництва, який на багато дешевше російського. Разом ці заходи дозволять знизити тарифи мінімум в три рази.

Свої думки, щодо високих тарифів ЖКГ висловлює кандидат у депутати до Вінницької обласної ради від Калинівського району Вінницької області - Сергій Павлюк.

"В умовах зниження доходів українці повинні виділяти більшу частину з власного бюджету на оплату комунальних послуг. А після сплати потрібно ще якимось чином вижити на ті гроші, що залишилися. Питання стоїть в тому, що зростання тарифів не супроводжується зростанням заробітних плат і соціальних виплат. Також окремо варто відзначити якість послуг ЖКГ. Якщо сподіватися на зниження цін на послуги комунальників українцям не доводиться, то, можливо, варто очікувати поліпшення якості цих послуг? Проте в житлово-комунальній сфері України нічого подібного не відбувається. На модернізацію мереж, енергозберігаючі технології якщо щось і закладається, то чисто символічно. Рішення цієї проблеми потрібно починати з місцевого рівня влади. На місцях влада повинна вести безперервний діалог з громадами, для того, щоб комунальні тарифи були економічно обґрунтованими і не били по кишеням рядових українців, позбавляючи їх великої частини власних доходів." – доводить свою позицію Сергій Павлюк.

Радикальні рішення - радикальні зміни!

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вам понравилось новогоднее поздравление Президента Украины?

Реклама
Реклама

Сейчас комментируют

Все