Підтверджено у Києві! Якісну освіту отримуємо у Вінницькому інституті конструювання одягу

2015-07-14 08:40 368 Подобається

Унікальний ВНЗ- Вінницький інститут конструювання одягу та підприємництва, як і багато років підряд, щиро відкриває двері новим абітурієнтам. Відомий в усій Україні вінницький інститут конструювання одягу та підприємництва успішно пройшов чергову міністерську акредитацію. Це чудова новина для випускників шкіл та їхніх батьків. До того ж інститут має настільки потужну навчальну базу та викладачів, що ні з ким не збирається обєднуватися.

- Проходження акредитації – звичайна процедура, яка відбувається раз на чотири роки, - розповідає проректор інституту з гуманітарної освіти, доцент, кандидат психологічних наук Ігор Окуленко. - Ми мали її пройти ще на початку цього року, проте вийшла невелика затримка. Справа в тому, що в листопаді минулого року в Міністерстві освіти України розсудили, що мережа вищих навчальних закладів надто розгалужена, і вирішили її оптимізувати. З цього приводу був розісланий рекомендаційний лист, у якому невеликим вишам пропонували об’єднуватися з крупнішими.

Виявляється, в Україні існує понад півсотні академій, інститутів та їхніх відокремлених підрозділів, де навчаються по дві сотні студентів, а то й менше. У Міносвіти вирішили, що дрібних вузів забагато, і це шкодить якості отримуваної освіти. До того ж у деяких навчальних закладах виявили явну невідповідність ліцензованим умовам. Тому керівництву 53 вузів запропонували подумати над доцільністю подальшої самостійної роботи.

– Звичайно, буває й так: невеличкий виш має слабкувату матеріальну базу чи відчуває складнощі із залученням сильних викладачів, і при цьому випускає фахівців з тих же спеціальностей, що й розташована неподалік велика академія чи університет, - пояснює Ігор Окуленко. - Тоді перехід «під крильце» крупнішого навчального закладу може бути дійсно вигідним - як мовиться, «гуртом і батька бити легше». Проте нашого інституту це не стосується – ми не потребуємо жодної сторонньої допомоги. У нас чудова матеріально-технічна база, нашому викладацькому складу та науково-методичному потенціалу може позаздрити не один навіть столичний виш. А головне те, що наш інститут – унікальний, бо ми єдині на Вінниччині готуємо спеціалістів подібного напрямку. Ми були абсолютно впевнені у своїх силах, у тому, що можемо надавати якісну освіту - про це й написали в міністерство.

П’ять днів (з 8 по 12 червня) тривала виїзна перевірка Державної інспекції навчальних закладів України. Перевіряли все: ліцензії, сертифікати про акредитацію, дані про кваліфікацію викладачів, документацію приймальної комісії, навчальні плани… Свої висновки перевіряючи передали в Акредитаційну комісію.

І ось прийшла радісна звістка: Акредитаційна комісія України ухвалила рішення про те, що інститут пройшов чергову акредитацію (протокол №117 від 30.06 ц.р.).

- Це означає, що наші двері, як і багато років підряд, гостинно відчинені для абітурієнтів, - каже Ігор Окуленко. – Вінничанам є чим пишатися: офіційно підтверджено, що в нашому місті можна здобути освіту найвищого рівня. У нас можна отримати диплом молодшого спеціаліста, бакалавра чи спеціаліста. Запрошуємо тих, кого вабить світ тканин, хто з дитинства любить шити, кому цікаво створювати нові моделі одягу. Для них є такі спеціальності: текстильна та легка промисловість, швейне виробництво і технологія виробів легкої промисловості, конструювання і технологія швейних виробів. Не обійшли ми увагою й економіку та підприємництво, готуємо фахівців за наступними спеціальностями: товарознавство і торговельне підприємництво, фінанси і кредит, оподаткування за спеціалізацією «адміністрування податків і платежів». Про злободенність цих спеціальностей говорить той факт, що наші випускники створили на Вінниччині понад 40 підприємств лише за останні три роки.

Не тільки навчанням живуть студенти інституту. Для них працюють різні спортивні секції (шахів, легкої та важкої атлетики, волейболу та ін.), а інститутська баскетбольна команда навіть стала бронзовим призером Кубку України. Дівчата мають можливість щороку поборотися за звання найкращої на конкурсі «Королева краси». На ньому обирають не лише найгарнішу, але й найбільш здібну, бо дефілюють красуні у власноруч створених моделях одягу. Беруть участь студенти також у всеукраїнських фестивалях моди («Феєрія краси», «Печерські каштани», «Вінницький подіум» та ін.), де проводяться професійні конкурси молодих модельєрів-дизайнерів одягу. А щоосені вся дружна студентсько-викладацька родина відпочиває на берегах Південного Бугу – саме там проводять традиційні «Дні здоров’я» з цікавими конкурсами, змаганнями і розвагами.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама
Реклама