Ще восени минулого року виконавчий директор UniCredit Федеріко Гіццоні зізнавався, що італійська група вивчає можливість продажу «Укрсоцбанку» (який, нагадаємо, разом з банком «Унікредит» об’єднався в UniCredit Bank). У січні ж поточного року глава UniCredit у країнах Центральної і Східної Європи Джанні Франко Папа запевняв, що переговори про продаж не ведуться. Проте в березні у звітності UniCredit Bank Austria за 2013 рік «Укрсоцбанк» таки класифікувався групою як актив, утримуваний для продажу.
Вихід однієї з провідних фінансових груп Європи з вітчизняного ринку був би, звичайно, небажаним сценарієм для України. І добре, що, принаймні, на поточний момент це не відбулося. Хоча, не виключено, італійці просто не знайшли покупця, який був би готовий запропонувати більш-менш пристойні гроші.
Наразі на мотивацію UniCredit лишатися/не лишатися на українському ринку впливають різноспрямовані фактори.
Продовження читайте
Джерело:
Укрсоцбанк (ТМ UniCredit Bank) створює всі умови для того, щоб його клієнти втратили свої заощадження та майно. Колишній голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін знаходиться за кордоном «у розшуку» і закритий для спілкування з клієнтами Укрсоцбанку. З посади голови наглядової ради Укрсоцбанку такий суб’єкт звільнений лише 06 червня 2014 року, згідно його надісланої електронною поштою заяви. Цей банк практикував або практикує сплату комісій за дострокове погашення кредитів; одностороннє підвищення процентів за вже виданими кредитами; не рівні умови виплати кредитів; спонукання боржників до видачі довіреностей різного змісту представникам від Укрсоцбанку; утримання в банку правовстановлювальних документів на належну боржникам власність; мниму безпорадність щодо повернення значних сум безнадійних кредитів виданих бізнесовим структурам; вказівку в документах на оплату кредиту курсу валют більш низького, ніж реально сплаченого боржниками; спонукання громадян до виплат кредитів за поточним високим курсом іноземних валют до гривні тощо.
Та немає в жодній країні Європи таких умов кредитування, як в багатостраждальній Україні. Маю точну інформацію з Німеччини — кредит на купівлю житла надали сім’ї під 3%. Перевірили доходи (в сім’ї працює лише чоловік, жінка та діти на соціальній допомозі) і видали кредит тільки у валюті заробітку чоловіка, у відповідності з доходами і потребами сім’ї, регулярно від банку ходить кредитний інспектор і перевіряє добробут сім’ї, існує програма повернення сплачених за кредитом відсотків. Сім’я щаслива, виплачує кредит і цілує німецьку землю.
Співчуваю власникам UniCredit Bank, яким перепродали перепродане "щастя" - Укрсоцбанк, разом з покріпаченим населенням і безнадійною заборгованістю впливових бізнес-структур.
Постійно збільшуючи кредитний тиск на населення, Укрсоцбанк довів до зубожіння багато сімей. Надприбутки неможливо отримувати вічно, якщо не корегувати умови виплат відповідно до реалій кризової української економіки.