Вступ
Україна перейшла на ринкові відносини в яких ведучу роль виконують гроші. То чому гроші в України уже 18 років творить хаос, а саме: їх переводять в долари і вивозять мільярдами, грошима знищують судову і виконавчу Владу, обкрадають бюджети, деморалізують людей….. Влада не зацікавлена в системних змінах обліку грошей. Які завидні системні зміни в обліку Грошей виконали політики США або Німеччини уже за 5 місяців кризи. А які дії за 18 років у наших обранців? Не люблять обранці свій народ, а люблять хаос і гроші. І люблять тому, що хаос їх збагатив і привів до влади. Хто з них буде боротися за порядок в обліку грошей? А їх організовані (теж грошима) шоу про поганих націоналістів, оранжевих, або біло-голубих, або російську мову. Тільки за необхідність системні змін в обліку Грошей - ні слова. Люди слухають відволікаючі шоу полемізують і уже 18 років обирають тих же. Чим не малі діти? Мене дивує, що навіть «продвинуті» форум чани не бажають розібратися в грошовому механізмі яким їх грабують. Якщо написано більше 10 слів - то «пробігають» не вникаючи в суть. Та призадумайтеся – це дуже просто. Політика – це гроші. А гроші – Правила…. суспільства. Отож – «Якби ви вчились так, як треба…». Ну прийде до Влади, наприклад самий сучасний і говіркий Яценюк, якого теж породив хаос в фін. системі. То що банкір не знає про першочергову потребу системних змін Правил обліку Грошей? Необхідність системних змін він виставив в програмі – а за гроші промовчав. Нас сприймають як виборців-дурнів, що не розуміють і не хочуть розуміти основного - як з допомогою не прозорого обліку грошей перетворюють їх в сучасних рабів. Люди, поки що, не усвідомлюють жахливості свого положення. А хаос посилюється. Одна надія, що кризові процеси в Україні поставлять людей на грань життя і смерті і зросте у них потреба розібратися в функціональній суті грошей.
Куди розвиваються ринкові відносини в світі.
Спочатку давайте визначимо - в якому напрямку розвиваються ринкові відносини в світі по фактам, а саме:
1. В сфері купівлі/продажу – розвивається напрямок дистанційної купівлі продажу по мережам Інтернет.
2. В сфері фінансових розрахунків – розвивається напрямок електронних(цифрових) розрахунків, наприклад, з допомогою пластикових карток, комп’ютерів, або мобільних пристроїв.
3. В сфері відносин між суб’єктами ринку - розвивається напрямок персоніфікації ринкових відносин. Тобто автоматичне і прозоре закріплення електронними документами персональної відповідальності за якість послуг/товару.
4. В сфері ідентифікації об’єктів купівлі/продажу – розвивається єдиний міжнародний стандарт класифікації товару/послуг.
5. В сфері оподаткування – розвивається напрямок автоматичного відрахування податку від суми продажу.
Якщо в комплексі проаналізувати куди розвиваються ринкові відносини в світі – до єдиної глобальної фінансової системи і персоніфікованих ринкових відносин.
Та в глобальному просторі фізично не можливий облік кожної купівлі/продаж зроблений кожною особою(персоною) світу, щоб приблизитися до персоніфікації. І немає моделі єдиних грошей. Але якщо поновити розуміння функціональної суті грошей, то вирисовуються можливість створення - єдиних цифрових грошей і персоніфікованих ринкових відносин в державі(світі).
Поновимо розуміння логіки функціональної суті грошей.
Модель ринкових відносин базується на обміні особистою власністю з допомогою грошей. Гроші є загальні Правила, які прийняті територіальним суспільством в оцінці користі товару або послуги. Гроші є обов’язковим об’єктом власності однієї особи (фізичної/юридичної) в процесі обміну(купівлі/продажу) на власність іншої особи, а саме, товару або послуги. Тобто - якщо я продав товар/послугу, або украв гроші, то територіальне суспільство отримало обов’язки до мене – забезпечити своєю працею мої гроші. І чим більше буде у мене грошей - тим більше буде на мене працювати «сучасних рабів». Отже в функціональну суть грошей закладена - зацікавленість кожної особи, яка живе на даній території - захищати себе від шахрайства грошима. А в сукупності - це могутній людський механізм балансу дій кожної особи в середовищі спільних інтересів. Невід’ємними об’єктами спільних інтересів в територіального суспільства - місцева інфраструктура, а саме: дороги, заводи, лікарні, школи, суди, поліція тощо. На територіях малих регіонів завжди більш прозорі ділові відносини між людьми. В малому просторі люди гуртуються навколо спільних проблем та спільних інтересів активніше, ніж в державному або глобальному просторі. Люди активніші тому, що - це визначає якість життя кожної особи в близькому оточенні. Називається сказаний людський механізм – самоврядуванням. Цей масовий механізм розвиває і захищає взаємну вигоду Грошима. Отже при детальному аналізу суті грошей, стають зрозумілі історичні факти, а саме, намагання прогресивних економістів створити на базі малих територій - мікроекономічні регіони. І стає зрозумілим - як на базі цих мікроекономічних одиниць побудувати прогресивні ринкові відносини в державі, світі з допомогою цифрових грошей.
Логіка на прикладах – як цифровими грошима побудувати персоніфіковані ринкові відносини на територіях регіонів, держави(світу).
Допустимо, що усі умовні цифрові гроші держави розміщують по регіонам і ідентифікують їх згідно єдиних правил. Наприклад, за логікою – для кожної особи необхідно 10 000 грошових одиниць, щоб надійно підтримувати її оборотні операції купівлі продажу послуг/товарів при даній моделі ринку. Якщо на території муніципалітету Полтави проживає 400 000 громадян, то за фінансовим закладом Полтави закріпляють в обороті 4 000 000 000 грошових одиниць. При цьому кожну грошову одиницю ідентифікують, наприклад, серія - Ук_Полтава, номер – от 0000000001 до 4 000 000 000. При цьому фінансові розрахунки між особами в Полтаві ведуться по ключовому правилу(закону) – гроші не переміщуються, а машинами централізовано обліковуються згідно логіки - як під час купівлі/продажу змінюються у кожної грошової одиниці її Володар(з Полтави, або з іншого регіону) та функціональні зв'язки з оціненим товаром/послугою, їх власниками, регіонами, тощо. Тобто, такою системною логікою машинного обліку грошей в сумісності з об’єктами оцінки, ми створюємо в кожному муніципалітеті - мікроекономічний регіон з персоніфікованими ринковими відносинами. Отже створений в кожному регіоні централізований машинний облік зміни персональної власності в процесі купівлі/продажу – є базовим для побудови прозорих персоніфікованих ринкових відносини в державному(глобальному) просторі. Особливо важливим в такій машинній логіці обліку - з’являється множина механізмів для горизонтального автоматичного регулювання взаємно вигідних і фінансово збалансованих відносин між мікро економічними регіонами.
Технічні засоби для організації персоніфікованих ринкових відносин в регіоні.
Організаторами(менеджерами) персоніфікованих ринкових відносини є технічні пристрої – спеціальні територіальні сервери та персональні мобільні пристрої громадян. Пристрої функціонально призначенні для дистанційно-централізованої організації кожної купівлі/продажу товару/послуги на території муніципалітету і за його межами.
Носіями інформації між ними є стандартні електронні шаблони документів (аналогічно існуючим паперовим бланкам для заповнення відповіді, наприклад, так/ні). Ел. шаблони спонукають - кожну особу стандартно узгоджувати умови обміну товару/послуги на гроші. А задіяні в Угоді пристрої - протоколювати в реальному часі узгоджене продавцем/покупцем і зберігати дані в багатьох місцях, як Архів угод. Архів призначений для вільного, але облікованого доступу, щоб виявляти факти шахрайства.
Щоб захистити дані дистанційного ринку від атак хакерів - використовують метод фільтрації даних в форматі графічних образів документів під час переходу даних через оптичний механізм екран-сканер.
Механізм реєстрація в регіоні об’єктів і суб’єктів ринку.
Процес реєстрації є базовим для організації машинного обліку в регіональному електронному-ринку. Виконує реєстрацію фахівець згідно узаконених процедур, які прописані в ел. шаблоні для Угоди купівлі послуги реєстратора. Попередньо до продажу, централізовано реєструють об’єкт продажу в стандартному форматі діючої міжнародної класифікації, а покупця і продавця реєструють згідно присвоєного в державі ідентифікаційного коду. Чого досягають такою організацією реєстрації?
? Приводять облік об’єктів і суб’єктів ринку в стандартному формат, який придатний для машинної обробки.
? Закріплюють персональну відповідальність за якість обліку.
? Задіють механізм компенсації своїх збитків з фахівця через суд за неякісну реєстрацію. Тощо.
Переваги метода централізованої організації персоніфікованих відносин в регіоні.
Використання Кібернетичної моделі централізованого обліку кожної покупки/продажу в регіоні - функціонально пов’язує між собою: гроші, час, послуги, товар, особи, угоди, закони, регіони тощо. Приклади переваг такого систематизованого обліку:
1. В процесі купівлі/продажу автоматично ідентифікують зміну власності у кожної особи(персони) в форматі стандартних електронних документів, що забезпечує можливість кожній особі виявити факт шахрайства і захистити свою власність в місцевому суді.
2. Автоматизують збір податків.
3. Формують громадські фінансові фонди(бюджетні, пенсійні, страхові, кредитні, державні тощо) з дистанційним механізмом особистого контролю за їх використанням.
4. Кожна особа має змогу дистанційно проаналізувати ділові можливості іншої особи, щоб мати, або не мати, з нею діловий контакт тощо.
5. Забезпечують розвиток культури(моралі) взаємних відносин між особами не тільки на території муніципалітету, а і в державному просторі.
6. Зменшують потребу в кількості штату чиновників для організації суспільства.
7. Знищують умови для корупції, хабарництва, крадіжки, шахрайства.
8. З’являються нові параметри для визначення особистого бізнесу – скільки зареєстровано для продажу любого товару/послуги, скільки його продали в регіоні за добу або рік, який товар в даному регіоні дефіцит, або навпаки. Тощо.
І все сказане і не сказане призначено для кожної особи, щоб вона зорієнтувала свою діяльність в реальному часі, та примножила свою власність і, цим розвивала економіку регіону, держави, світу.
Поетапне здійснення переходу на цифрові гроші з єдиними правилами ідентифікації і обліку.
? На першому етапі - ознайомитися із уже діючими в багатьох державах Mech–мережами на територіях муніципалітетів. І не просто ознайомитися, а з допомогою ЗМІ ознайомити усіх українських громадян - як з допомогою сучасних технологій можливо удосконалити місцеву владу і забезпечити громадян доступом до світової і місцевої інформації.
? На другому етапі - з допомогою авторитетних фірм, побудувати в декількох місцевих регіонах соціальні Mech–мережі. Ключовими в Mesh-мережі є місцевий сервер($4000), роутер ($70) та мобільний телефон($100). Роутер стаціонарно установлюють в кожну оселю, а мобільний - персонально вручають кожному громадянину і реєструють на місцевому сервері. Так у кожного громадянина буде доступ до місцевої та світової інформації, а саме: Інтернет, Ір – телефон, глобальне цифрове телебачення тощо. Уявіть, яким це буде бажаним для кожної особи в регіоні. А як ці зміни об’єднають людей в регіоні(державі)!!!
? На третьому етапі - на базі уже створених Mech–мереж, почати поступовий перехід на електронні гроші і персоніфіковані ринкові відносини, наприклад:
a) замість розрахунків паперовими грошима і пластиковими картками перейти на дистанційні розрахунки з допомогою мобільних пристроїв(телефонів);
b) організувати в регіоні - єдиний дистанційний ринок;
c) організувати в регіоні - єдиний облік фінансових розрахунків;
d) перейти на цифрові(електронні, кібернетичні) гроші з єдиними правилами ідентифікації і обліку.
Отже, якщо Ви, читач, уважно усе прочитали, то скажіть – про що потрібно полемізувати? Я стверджую – про системні зміни в обліку Грошей. І цим заохочувати ініціативних людей творити багато інших варіантів нових Моделей, які персоніфікують ринкові відносини. Я так думаю, що розмова про політику без присутності грошового аналізу – признак тупості, або не безкорисний намір особи - відволікти увагу людей від істини. А Ви?
P.S. Допоможіть, форум чани, порадою. Як вийти на людей, які організовують анти кризову єдину світову фінансову систему, щоб виставити нашу Кібернетичну модель для розгляду? Ми отримали рішення міжнародної експертизи на право оформлення патенту в любій державі. Але об’єкт патентування більше відноситься до єдиної світової фінансової системи, а не держави в окремості. Суть нашої моделі вище описана в науково-популярному форматі. Технічна новизна – в методі захисту даних дистанційного ринку від атак хакерів, фінансових і адміністративних шахраїв - шляхом фільтрації даних в форматі графічних образів документів під час переходу даних через оптичний механізм екран-сканер.