Роздільне живлення останнім часом стало дуже популярним, особливо після того, як про нього заявили естрадні зірки Алла Пугачова, Пилип Киркоров і деякі інші. За їх твердженням, саме ця система живлення допомогла їм скинути зайву вагу. Проте фахівці до подібних тверджень відносяться скептично. На їх думку, різко схудлі зірки не обійшлися все ж таки без пластичної хірургії.
.
А зараз про саме роздільне живлення. Основоположником цієї теорії живлення є Герберт Шелтон. (Втім, про те, як між собою поєднуються різні продукти, люди замислювалися давно. Про сполучуваність продуктів писала знаменита Авіценна, про важливість правильного поєднання видів їжі мовиться в знаменитому джерелі медицини Тибету «Чжуд-ши»).
Шелтон присвятив 40 років вивченню дієтики і ортотрофії (наука про правильне харчування). «Біблія» роздільного живлення - знаменита книга «Правильні поєднання харчових продуктів» вийшла в світ 10 липня 1928 року і з тих пір користується величезною популярністю.
.
Як можна здогадатися по назві книги, суть теорії роздільного живлення - в правильному поєднанні продуктів. На думку Шелтона, звичайне живлення, коли людина поглинає непоєднувані продукти, призводить до того, що ці продукти не можуть бути нормально переварені і засвоєні організмом.
Вся річ у тому, що для кожного виду їжі потрібні травні соки свого складу і додатково ще і умови переварювання різної їжі в шлунку часто протилежні.
.
Проте з цими і деякими іншими затвердженнями Шелтона не згодна більшість дієтологів. Наприклад, Шелтон стверджує, що «зіпсована в стравоході їжа приводить до утворення отрут, які шкідливі». При цьому абсолютно незрозуміло, чому раптом псується їжа в стравоході; вірогідно, основна турбота травного тракту - переварити пищу, не накопичуючи її в стравоході.
Таке явище вже схоже на проблеми з травленням, але в цьому випадку людині потрібне вже не роздільне живлення, а допомога лікаря.
.
Медики відзначають і те. що говорити про процеси «гниття» в шлунку здорової людини, як це робить Шелтон, взагалі безграмотно, оскільки нормальний шлунок має кислую середовище, в якому мікроорганізми гинуть. Викликає подив і тезу про те, що вуглеводи і жири «лежать в шлунку даремним вантажем».
При операції на порожнині дванадцятипалої кишки жоден хірург не бачив там шматків хліба або картоплі.
.
Ще один незвичайний вислів Шелтона про те, що люди страждають не від алергії, а від незасвоєння пищи (отже, алергія - це білкове отруєння), давно вже спростовано вченими, такими, що довели, що алергія є імунним захворюванням, появою, що викликається, в крові у людини гістаміну як реакції на алерген.
І якщо людина страждає харчовою алергією, то викликається це ніяк не порядком прийому пищи.
.