Шоколад і повязані з ним помилки

2009-02-25 19:39 3 376 Подобається -98

Кегда в 1877 році швейцарець Петер Ве-вей змішав голландський порошок какао з молоком, він і не підозрював, що за це відкриття йому будуть вдячні мільйони любителів солодощів.

Загальновідомо, що багато смачних продуктів в більшості своїй не дуже корисні для здоров’я людини. Повною мірою це відноситься і до шоколаду. Проте з шкідливістю шоколаду для здоров’я зв’язано багато помилок, про які ми зараз і поговоримо.

Чомусь вважається, що в шоколаді дуже багато цукру, кофеїн, жир, холестерин і калорії. Крім того, шоколад звинувачують і в тому, що від нього псуються зуби, з’являються прищі і додається вага. Проте ці звинувачення багато в чому незаслужені.

Почнемо з того, що в плитці шоколаду міститься не так вже і багато кофеїну, як це прийнято рахувати, а саме 30 міліграм. В той же час в чашці кави того ж кофеїну міститься не менше 180 міліграма.

Що стосується високої калорійності шоколаду, то це теж міф - енергетична цінність однієї плитки може складати всього 300-450 кілокалорій.

Не викликає шоколад і прищів. Зв’язок між ним і запаленням сальних залоз була встановлена тільки в одному науковому дослідженні, коли підліткам з шкірними проблемами шоколад мазали прямо на обличчя. Під час іншого дослідження американські лікарі протягом декількох тижнів згодовували декільком десяткам американських підлітків шоколад в такій кількості, що їм ставало погано.

Причому половині школярів давали справжній шоколад, іншим - підробку, ні але смаку, ні що за кольором не відрізняється від справжнього шоколаду. Шоколад не викликав ніяких прищів. Звичайно ж, існують індивідуальні реакції людини на різні добавки в шоколаді, але це скоріше окремі випадки, а не правило.

Якщо говорити про руйнування зубної емалі, то шоколад руйнує її не більше, ніж, наприклад, родзинки, а для того, щоб цієї руйнівної дії не було, необхідно після будь-яких солодощів чистити зуби.

Але що особливо цікаво, в шоколаді виявлена антисептична речовина, яка пригнічує створюючі зубний камінь бактерії. Більш того, учені Массачусетського технологічного університету додавали порошок какао в їжу тварин. Мало того, що він не викликав карієсу, він навіть уповільнював розвиток цієї хвороби.

Звинувачення шоколаду в тому, що він містить багато холестерину, взагалі безпідставні, оскільки какао - це продукт рослинного походження, а холестерин - тварини, а тому останній можливий тільки в молочному шоколаді, але і там його не так вже і багато.

Існує думка, що шоколад може викликати замки. На самій же справі все навпаки. Шоколад може надавати послаблюючу дію з тієї причини, що в нім міститься танін - речовина, регулююча роботу кишечника і сприяюче виведенню шлаків з організму.

За твердженням Казакови, шоколад порушує еротичні відчуття, а правитель ацтеків Монтесума випивав декілька чаш шоколадного напою перед тим, як відправитися в свій гарем.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама
Реклама