Медові міфи

2009-02-25 19:38 969 Подобається -98

Якщо крапнути на мед йодом і він посиніє - значить, в мед додали муку, крохмаль 

Фахівці оцінюють подібний метод як некоректний. Тим більше що крохмаль в невеликій кількості може бути внесений до меду самими бджолами. Але, з іншого боку, крохмальна патока в меді, звичайно ж, бути присутньою не повинна. Знову ж таки, краще не самим «діагностувати» мед, а зажадати у продавця посвідчення якості, ви-

дане лабораторією, в якому вказано діа-стазноє число (діастазу - фермент, який бджоли виділяють для розщеплювання крохмалю). Для акацієвого меду воно не може бути менше семи, для весняного меда- 13, гречаний мед має діастазу порядку - 24-39.

Одним з найважливіших показників якості меду є і його вологість. Вона не повинна перевищувати 21%. Показник вологості меду також повинен бути вказаний в посвідченні якості.

чи Хороший травневий мед ? 

Те, що зазвичай видається за свіжий травневий мед, найчастіше буває: а) старим медом, розігрітим для додання йому прозорості. Такий мед купувати украй небажано, оскільки в нім накопичується шкідлива речовина - канцероген метілфурфурол.

Визначити, що це старий розігрітий мед можна, знову ж таки, зажадавши у продавця посвідчення якості і перевіривши діастазноє число - у нагрітого меду воно менше; б) свіжою крейдою, але зібраним бджолами не з весняних квітів, а із спеціально приготованого цукрового сиропу. Природно, про корисність такого меду не може бути і мови.

Корисно мед, зібраний з однієї рослини 

Ми звикли так само класифікувати мед: липовий, гречаний і т.п., проте зараз в центральній зоні Росії, та і в інших областях, важко отримати мед з однієї рослини. Наприклад, справжній липовий мед можна зібрати тільки на Далекому Сході, де липа складає від тридцяти до п’ятдесяти відсотків лісового масиву і є практично єдиним медоносом.

У минулі часи, коли на полях застосовувалися гербіциди, що знищували бур’яни, бджоли вимушені були летіти на гречку і збирати гречаний мед. Зараз же хімікати особливо не застосовуються, і бур’янів, в більшості своїй прекрасних медоносів, виростає дуже багато, унаслідок чого у бджіл з’явився багатий вибір: волошки, суріпиця, осот.

А тому в даний час правильніше говорити так: мед липовий з різнотрав’ям, гречаний з різнотрав’ям і т.д. Цікаво, що виражений смак і запах гречки у меду з’явиться вже тоді, коли гречаного нектару буде всього десять відсотків.

Фахівці відзначають, що мед, зібраний з інших медоносів (зокрема з тих же волошок або суріпиці), за якістю нітрохи не гірше за звичні для нас сорти. Проте на ринку будь-який світлий мед продають як липовий, 

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама
Реклама