Зазвичай людина, що має слабке уявлення про те, як потрібно користуватися лазнею, вважає, що в цьому немає нічого складного. Люди, що думають так само, помиляються.
Мистецтво банної процедури складається з багатьох компонентів: підготовки оптимального жару, створення необхідної вологості повітря і приємних запахів в парилці, правильно вибраного і належним чином обробленого віника і уміння їм похльоскувати і багатьох інших моментів, від яких залежатиме ваш настрій і здоров’я.
.
Існує немало і інших помилок про лазню. Наприклад, дехто думає, що банячи - винахід чистий російське. На самій же справі лазнями користувалися в Давньому Єгипті, Ассірії, Вавілоні, Індії, Японії, Стародавній Греції і Римі. Будували парні лазні і ацтеки і інші американські індійці. Причому для отримання пари вони, подібно до жителів Стародавньої Русі, використовували нагріті камені, поливаючи їх водою.
.
Знавців лазні приводить в подив і популярну в народі думку, що банячи - це краще місце для інтимних зустрічей і хорошої випивки. На самій же справі для інтиму більш невідповідного місця, ніж банячи, важко знайти, а що стосується випивки, то вживати в лазні алкоголь - все одно що запивати пігулку горілкою.
У розпаленому стані всмоктування алкоголю відбувається настільки швидко, що орган ізм не встигає знешкоджувати його і можуть виникнути гострі отруєння, порушення діяльності головного мозку і серцево-судинної системи.
.
Та і взагалі пити рідину під час відвідин парилки не рекомендується. Ось після того, як попарився, на здоров’ї - соки, квас і самий різний чай з медом. І приємно, і корисно.
Пам’ятаєте, що холодні напої припиняють потовиділення, тому їх не рекомендують тим, хто зганяє вагу. При схудненні не приймають холодний душ і не плавають в басейні між заходами в парилку.
Чомусь багато хто думає, що дітям лазня протипоказана. Це не так. Починаючи з трирічного віку діти вже можуть відвідувати парилку. Але слід зазначити, що парилка в російській лазні переноситься дітьми важко (із-за підвищеної вологості), тому дошкільникам в неї заходити не рекомендується.
Саунаже розігрівається до 60-90 градусів, але вологість там невисока - 10-15%, і переноситься вона краще, ніж парилка в російській лазні. Тому її і рекомендують маленьким дітям.
.
Треба відзначити і те, що у маленьких дітей тіло розігрівається набагато швидше, ніж у дорослих, а внутрішнє регулювання температури тіла часто ще не функціонує в оптимальному режимі. А тому стежите за тим, щоб дитина у будь-який час могла покинути сауну, якщо йому стало недобре. Діти самі краще всього відчувають, скільки жару їм достатній.
В басейн з холодною водою пускати дітей не слід, це буде надмірне навантаження на кровообіг. А ось прохолодний душ або ванна з гідромасажем з теплою водою - це якраз те, що треба.
прикольно