Існує думка, що в змішаних шлюбах народжуються здоровіші, більші, більш здатні і талановиті діти. Частково це так. Якщо йдеться про дуже різного за походженням подружжя, то, дійсно, їх діти можуть бути більші і життєздатніші. Проте цей ефект не успадковується, він виявляється тільки в першому поколінні і надалі затухає.
До того ж в таких браках з лініями, що генетично дуже розійшлися, може виникнути внутріутробний конфлікт дитини з матір’ю за рахунок присутності в генотипі дитини батьківських генів. В цьому випадку діти не тільки не будуть більше і жізнеспособнєє, але і можливі всі негативні сторони в розвитку плоду аж до хвороб нервової системи і розумової відсталості.
.
Добре відомо, що шлюби між родичами несприятливі, проте те ж саме можна сказати і про дуже генетично віддалених. Це показали спеціальні дослідження, проведені в селищах, де проживали разом американські індійці і нинішні мешканці континенту, в селах для чорних і білих переселенців. . .
Діти в таких сім’ях володіли великим числом спадкових захворювань, в 1,5 разу частіше відставали вразвітії, чим їх однолітки.
.
Завідувач кафедрою педіатрії Московської медичної академії ім. И. М. Сеченова доктор медичних наук, професор O. K. Ботвіньев пояснює цей феномен тим, що в змішаних шлюбах сталий комплекс генів руйнується, а новий комплекс виявляється біологічно слабкішим - адже він не пройшов тисячолітню «обкатку».
В результаті ростуть захворюваність, дитяча смертність, зменшується тривалість життя. Причому ніж більше відмінностей між расами, чим далі знаходяться один від одного їх історичні території, тим великі ускладнення принесуть браки між їх представниками.
.
Чорні і білі - сама вибухонебезпечна суміш різних хвороб…
А тому найбільш сприятливі браки, в яких чоловік і дружина належать близькоспорідненим народам.
Що ж до вищих розумових здібностей або талановитості дітей в змішаних шлюбах - це міфи. У генетиці які-небудь гени, які б шляхом змішення давали ефект особового характеру, невідомі