Андріївський узвіз

2009-12-18 22:00 587 Нравится

Андріївський узвіз колись був найкоротшим шляхом від Верхнього міста до Подола. Назва відома з 40-х рр. ХVIII ст.

У 1753 році за проектом арх. В.Растреллі на початку узвоза було збудовано Андріївську церкву. Існує легенда, відповідно до котрої місце, де тепер тече Дніпро, було морем. Коли св.Андрій прийшов у Київ і побудував на горі, де зараз стоїть Андріївська церква, хрест, то все море спливло вниз. Але деяка частина його залишилася і сховалася під Андріївською горою. Коли пізніше тут побудували церкву, то під престолом відкрилася криниця. В Андріївской церкві нема дзвонів, тому що, за легендою, при першому ж ударі вода прокинулася б і залила не тільки Київ, але і все Лівобірежжя.

Основна забудова вулиці виконана в 90-х рр. ХIX ст. і на початку ХХ ст. Нині, відтворений у стародавньому виді, узвіз - це місце виставки-продажу живопису і виробів народної творчості під відкритим небом.

Андріївський узвіз називають київським Монмартром. У будь-який день, у будь-яку погоду ви завжди побачите тут декілька художників, що демонструють свої роботи, зразки прикладного мистецтва - прикраси, посуд із скла і кераміки, кумедні фігурки з дерева, іграшки, медалі, монети і багато чого іншого. Тут також виступають співаки й артисти.

На Андріївському узвозі багато невеликих барів і кафе, де можна відпочити.

На узозі панує атмосфера міста кінця ХIX - початку ХХ ст.

Вулиця славиться тим, що у будинку №13 жив письменник М.О.Булгаков, автор романів "Біла гвардія", "Дні Турбіних". У цьому будинку розташовано музей Булгакова.

На Андріївському узвозі також функціонує унікальний музей однієї вулиці. У ньому показано історію Андріївського узвоза у картинах, фотографіях та інших речах від давнини до наших часів.

Вздовж усієї вулиці багато картинних галерей, художніх салонів.

У затишному парку нижче церкви ви можете побачити скульптури Івана Кавалерідзе.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

По какой причине вы планируете привиться или уже привились от COVID-19?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама
Реклама