Андріївський узвіз повинен залишатися тільки пішохідним"

2009-12-18 21:53 732 Нравится

Виконуючий обов'язки начальника Головного управління містобудування, архітектури й дизайну міського середовища Київміськадміністрації Сергій Броневицький про плани реконструкції Андріївського узвозу, Контрактової площі й Пасажу на Хрещатику .

- Сергію Петровичу, нещодавно мерія прийняла принципове рішення про реставрацію Андріївського узвозу. Виконання яких робіт вона передбачає?

- Насамперед, Андріївський узвіз потребує реконструкції інженерних мереж: каналізації, водо- і теплопостачання. Обов'язкові також роботи з реставрації брущатки, озеленення. Крім того, хочемо розробити типові ліхтарі, лавки й таблички на будинках. Можливо, зробимо й фонтани. Природно, що питання реставрації узвозу буде перегукуватися з реконструкцією Андріївської церкви й замку Річарда, хоча це окремі проекти. Так, замок Річарда - це ж знаковий, історичний об'єкт - уже тривалий час пустує й перебуває в запущеному стані. Тому мерія буде шукати інвесторів для його реконструкції.

- Чи буде враховувати реконструкція узвозу відновлення фасадів будинків на ньому?

- Безумовно, це необхідно. Багато будинків на узвозі їх власники вже упорядкували, а решту просто треба підштовхнути до цього. Саме тому проект реставрації узвозу передбачатиме реконструкцію фасадів і можлива часткова зміна вигляду будинків, тобто добудування мансардних поверхів. Але тільки там, де це можливо, й не більше. Виконання реконструкції фасадів - це завдання власників будинків: району, міста або приватних осіб.

- Як можна зобов'язати приватних власників виконати роботи, які, можливо, вони не планують?

- Будемо домовлятися, стимулювати. По-моєму, у цьому разі в них повинно спрацьовувати не тільки примушування, а й розуміння, що після реставрації комерційна вартість їхніх об'єктів зросте. Тим більше, що багато робіт, наприклад, підведення нових інженерних мереж і нормальних тротуарів біля їхніх же будинків місто виконає за свій рахунок. Власникам залишиться зробити не так вже й багато. Звичайно, ми не будемо ставити умови, наприклад, пофарбувати всі фасади в один колір - такого не буває, але дотримуватися історичних довідок про зовнішній вигляд будинків власникам доведеться.

- Скільки часу триватиме розробка проекту й безпосередньо роботи з реконструкції за наявності достатнього фінансування?

- Я думаю, що проектування триватиме від 3 до 4 місяців разом із проведенням державної експертизи, а реконструкційні роботи можна почати вже наприкінці року й завершити в 2010-му. Сподіваюся, що кошти на це будуть закладені в бюджети міста й Подільського району, адже в їх масштабах це не такі значні суми.

- І які ж це суми?

- Ми порахували, що орієнтовна вартість проектних робіт становитиме близько 5 млн. гривень, а вартість реконструкції з тих робіт, які повинні виконувати місто й район, визначить проект.

- Чи залишиться Андріївський узвіз після реконструкції пішохідною вулицею з торговельними рядами?

- Андріївський узвіз повинен залишатися тільки пішохідним з можливістю проїзду спецтранспорту - машин швидкої допомоги й пожежників. Сувенірна торгівля там теж залишиться, але трохи видозмінено. Усі визнають, що на сьогодні торгівля на узвозі хаотична, а ми плануємо визначити чіткі торговельні місця й розробити типові тимчасові споруди для них.

- Пройшовши реконструйованим Андріївським узвозом, ми спускаємося на нереконструйовану Контрактову площу...

- Її теж очікує реконструкція. Саме зараз ми готуємо на підпис меру відповідне розпорядження Київміськадміністрації. Це більш масштабний проект, ніж щодо Андріївського узвозу. На площі є будівля Контрактового будинку (у якому розташована Українська міжбанківська валютна біржа - прим. ред.) - це тільки фрагмент комплексу, який запроектував ще в ХІХ столітті шотландський архітектор Вільям Гесте. У рамках реконструкції площі заплановано відтворити весь комплекс за проектом Гесте, але внутрішня його частина загальною площею близько 20 тис. кв. метрів буде, звичайно ж, більш сучасною. При відтворенні комплексу із площі доведеться забрати кіоски й ларьки, трамвайні шляхи й зупинки.

Також хочемо реконструювати бруківку біля Києво-Могилянської академії, озеленити сквер на площі й відбудувати будинок магістрату, який згорів ще у 1812 році. Це буде муніципальний будинок площею 1,5 тис. кв. метрів, де можна влаштовувати офіційні прийоми, приймати делегації.

Більше того, паралельно з реконструкцією площі ми плануємо розробити проект реконструкції вулиці Сагайдачного. На ній теж треба впорядкувати фасади будинків, розробити, де це можливо, проекти надбудови мансардними поверхами. Знов-таки це не означає, що ми змусимо власників щось надбудовувати, ми просто дамо можливість це зробити.

- На нинішньому етапі можна спрогнозувати вартість і строки реконструкції площі?

- Поки немає проекту - про це рано говорити, особливо щодо строків. Адже, наприклад, демонтаж трамвайних шляхів на Контрактовій вимагає внесення істотних змін у транспортну схему міста, ретельне вивчення пасажиропотоків. А саму реконструкцію можна провести за рахунок інвестора, який буде відібраний для відтворення будинку Гесте.

- Крім Подолу, реставрації підлягає й Пасаж на Хрещатику. Що тут заплановано зробити?

- Якщо пам'ятаєте, проект реставрації Пасажу був розроблений ще в 2005 році. Цей проект умовно складався із двох частин - реконструкції пішохідно-транспортної зони й реставрації фасадів і покрівлі будинків. Саме останні роботи викликали опір жителів будинків у Пасажі, тому зараз ми не плануємо чіпати будинки, а виконати тільки роботи, які стосуються вуличної території. Серед них реставрація бруківки, озеленення вулиць Городецького й Заньковецької, повне закриття руху транспорту в Пасажі навіть для в'їзду жителів цих будинків, облаштування архітектурного підсвічування. Хочемо також впорядкувати розташовані в Пасажі літні майданчики кав'ярень й ресторанів. Зараз вони мало того, що різного вигляду й висоти, так ще й влаштовані на дерев'яних настилах. Такого ж ніде в Європі немає! Тому в Пасажі треба зробити нормальну бруківку, щоб столики кав'ярень стояли безпосередньо на ній.

- Скільки часу й грошей буде потрібно на ці роботи?

- Реконструкція тільки пішохідної зони й облаштування архітектурного підсвічування фасадів Пасажу коштуватиме приблизно 10 млн. гривень. Зараз іде процес передачі проектної документації від Печерської райадміністрації комунальній організації "Центр містобудування й архітектури". Якщо восени в міськбюджеті-2009 будуть прийняті зміни з метою фінансування проекту й робота розпочнеться, то до Дня Києва наступного року реконструкцію завершимо. Другим етапом, звичайно, треба все-таки реставрувати фасади будинків у Пасажі, але без згоди мешканців це неможливо.

Довідка

Сергій Петрович Броневицький

Народився 2 травня 1971 року в Києві.

З 2003 року до січня 2009 працював начальником КО "Центр містобудування й архітектури".

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы вакцинировались, но все равно заболели COVID-19?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама