Ліки лікують або.....

2009-02-23 21:13 8692 Подобається -100

 Отже, чи лікують ліки? Питання здається риторичним. На те вони і ліки, щоб лікувати. Але все не так просто. Ліки не тільки лікують, але і шкодять нашому здоров’ю.

Знаменитий хірург і популяризатор здорового способу життя професор Микола Михайлович Амосов пише: “Бійтеся потрапити в полон до лікарів!” - цю думку я намагаюся вселити своїм читачам і слухачам ось вже 40 років. Справедливості ради слід було б уточнити - до поганих лікарів. Але як відрізнити поганих лікарів від хороших?”

Як показала проведена недавно співбесіда з московськими лікарями, 40% з них слабо орієнтуються в сучасних методах лікування і ліках. У регіонах, швидше за все, ця цифра ще вища.

Чим же небезпечне попадання до не дуже грамотного лікаря? А тим, що буде виписане ліки в тих випадках, коли цілком можна було б обійтися без медикаментозних засобів; або тим, що буде виписане не ті ліки; або тим, що будуть виписані ліки, які не можна приймати разом, і т.п.

І виходить, що ліки стають небезпечнішими за хвороби.

На підставі медико-статистичних досліджень 33 мільйонів історій хвороб американців, проведених в 1997 році в університеті Торонто під керівництвом Брюса Померанца, смерть від побічних дій ліків “обігнала” такі смертоносні захворювання, як хронічні хвороби легенів, діабет і навіть СНІД .

Але мало того, за даний період було виявлено близько 2 мільйонів випадків важких ускладнень унаслідок побічної токсичної дії ліків.

Слід зазначити і той факт, що американці прагнуть користуватися ліками, виписаними лікарем, бо цього вимагають американські страхові компанії, що оплачують лікування. А тому проведене ученими університету Торонто дослідження не охоплювало випадків, коли хворі користувалися ліками, купленими без рецептів.

Природно, в подібних випадках точно встановити причини смерті або важкого ускладнення, викликаного прийомом ліків, неможливо.

На жаль, в Росії подібну статистику вести нікому. Всесоюзний центр по вивченню ліків був розбещений в 1990 році. Правда, не так давно в Росії був створений Федеральний центр по вивченню побічних дій ліків. Його штат… 3 людини. Ось і виходить, що в Росії всі регіони “завалені” модним засобом для схуднення фенфлюраміном, яке спішно вилучають з продажу у всьому світі.

Мало того, що лікарі у нас деколи не дуже професійні і що у нас велика пристрасть до самолікування, тут ще і настирлива реклама закликає нас лікуватися “безпечними і ефективними засобами”, які найчастіше такими не є по тій простій причині, що нешкідливих ліків просто не буває. Але коли справа йде про прибуток, про це прагнуть не згадувати.

Член-кореспондент російської Академії наук, директор Федерального центру по вивченню побічних дій ліків при Міністерстві охорони здоров’я Росії Володимир Лепахин із цього приводу говорить: ” У кожного без виключення медичного препарату існують побічні ефекти і протипоказання , про яких умовчує реклама

Коментарі (2)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама
Реклама