Напої для угамовування спраги

2009-02-23 21:09 5501 Подобається -100

чи Угамовують спрагу напої для угамовування спраги? Що за дивне питання? Звичайно ж, утамовують, адже для цього ці напої і проводяться. Чом би не так! На наш погляд, компанії, що випускають подібні напої, більше піклуються про свій прибуток, ніж про наше утамовування спраги. Та і невигідно їм, щоб ми швидко угамовували спрагу, а навпаки, вигідно, щоб купували їх продукцію ще і ще.

А тому, ковтнувши прагнучим прохолоди горлом «Пепси», «Коки», «Спрайту», «Мі-рінди», «Севен ап» або інших подібних напоїв, хочеться пити знову.

Власне кажучи, для фізіологів така «запійна поведінка» не загадка. Напої, що містять харчові добавки і що володіють яскравим смаком (солодким, кислим або їх поєднанням), споживаються у великих кількостях, чим «позбавлені» смаку рідини. Річ у тому, що ця «хімія» залишає нудотне посльовкусие, і так звану залишкову солодкість доводиться запивати знову і знову. 

Слід зазначити і те, що, угамовувавши спрагу газованими напоями, можна нанести і шкода своєму здоров’ю. Експерт газети «Вісті» Олександр Мельников пише: «. . . Подібні напої грають роль троянського коня. У своєму складі вони доставляють в організм масу речовин, здоров’ю не сприяючих. Щоб зрозуміти, про що йдеться, давайте подивимося на типові компоненти напоїв.

У 100 міллілітрах «Швепсбіттерлемон» на тлі гомеопатичних доз лимонного соку міститься 12,6 грама вуглеводів. А це означає, що в кожному стакані гірко-кислого «Швепса» розчинено чотири з половиною шматочки цукру. Погодитеся, навіть для любителів дуже солодкого чаю це немало.

Багато цукру і в інших напоях: у стакані «пепсі-коли» і «Крашатропікал» дещо більше чотирьох шматочків, в зеленому «Швепсе» -больше три, трохи менше в гіркому жовтому «Швепсе» і в «Докторові Пеппере», в «Вім-то» - два з половиною. 

.

Тепер про гіркий, такий, що маскує солодке, - про хінін. У «Швепсе» і інших тониках ці ліки присутні. Ефекти хініну численні, як і побічні дії. На щастя, в «газіровочних» дозуваннях токсичні ефекти хініну маловірогідні.

Але в США, де питання впливу харчових добавок на здоров’ї обговорюються широко і відкрито, відносно хініну настроєні обережно: «випробуваний недостатньо; може викликати природжені дефекти». 

.

Для надання кислому смаку використовують найчастіше лимонну кислоту (харчова добавка ЕЗЗО), ортофосфорную кислоту (Е338) і екстракти рослин або речовини, їм ідентичні (читай, отримані хімічним шляхом). По цьому ж рецепту зазвичай робляться фарбники і ароматизатори. Правда, «Швепс біттер лемон», «Вімто», «Краш» і деякі інші напої затверджують, що зроблені на основі натуральних соків.

Статті по темі

Коментарі (1)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама
Реклама