Психологи вже давно відзначили, що люди, страждаючі безсонням, схильні перебільшувати своє фізичне недосипаніє. Звідси і міфічні скарги на «всю ніч без сну», хоча як мінімум півгодини (а в основному більше) сплять і ті, хто скаржиться. Цей висновок психологи зробили на підставі спостереження втеченіє декількох років за пацієнтами, страждаючими порушеннями сну.
Насправді ж, якщо людина дійсно не спатиме декілька діб підряд, то, коли він засне, його не розбудить і постріл з гармати.
Фахівці відзначають, що лікувати безсоння за допомогою ліків необхідно лише в тих випадках, коли без цього вже ніяк не обійтися. У більшості ж випадків прийом снодійного не виправданий.
На думку американських учених, причинами виникнення безсоння, яке можна «лікувати» без використання ліків, є:
- денний сон або надмірно ранній відхід до сну;
- неправильне уявлення про те, скільки слід спати щоночі; якщо ви не відчуваєте себе утомленим протягом дня, значить, ви достатньо спали напередодні вночі;
- освітлення і шум; тиха і темна кімната сприяє міцнішому сну;
- вживання шоколаду, кава, сподіваючись або прохолодних напоїв менш ніж за вісім годинників до відходу до сну;
- відсутність «ритуалу» перед відходом до сну; тепла ванна, приємна книга, легка прісна їжа, відсутність роботи безпосередньо перед сном сприяють міцному сну.
Існують і лікарські препарати, які можуть викликати безсоння. До них відносяться: кофеїн, багато анальгетиків, фенілпропаноламін, контак, судафед, теофіл-лін, амінофіллін, амфетамін, фенамін, сид-нокарб, кортизон, гідрокортизон, засоби для лікування щитовидної залози.
Безсоння може бути обумовлене і негативними ефектами при прийомі снодійних, транквілізаторів і антидепресантів.
.
Дуже часто причиною безсоння буває депресія. В цьому випадку потрібно лікувати саме депресію, а не намагатися «заглушити» одне з її следствій снодійними препаратами. Це ж відноситься і до інших захворювань, одним із следствій яких може бути безсоння.
Бессонница это растройство сна, которое характеризуется неспособностью заснуть в течении значительного периода ночью. Считается одна из разновидностей психического растройства. Сначало надо лечить нервы, точнее первоисточник ее причин. В некоторых случиях бессоница является лишь внешним проявлением более серьезного заболевания. Кроме того, бессоница - распространненый признак депрессии и тревоги.