Причиною карієсу у дітей прийнято було рахувати вживання цукру. Проте на тому, що пройшов не так давно в Парижі конгресі
стоматологів це загальноприйнята думка була поставлена під сумнів. На думку учених, карієс викликає не цукор, а бактерія, що передається від матері до дитини.
Зробити подібні висновки стоматологів подвіглі дослідження американського мікробіолога Пейджа Кофілда. Він брав удетей і їх матерів проби слини впродовж п’яти років і порівнював ДН До наявних в слині мікробів. Кофілд виявив, що джерелом мікробів служить мати дитини.
Оказатось, що майже у кожного з нас в роті живе свій соб-ственний штам стрептокока мінливого, і лише мати і дитина, як правило, мають однаковий штам. З 34 дітей 24 мали той же штам, що і їх матері, а 10 мали штами невідомого походження (до речі, багато з цих десяти вигодовувалися штучно).
Мабуть, мікроби, отримані в дитячому віці, залишаються в роті на все життя.
.
Порівняння мікрофлори рота у подружжя показало, що їх мікроби різні (хоча деякі види бактерій, сприяючих розвитку хвороб ясен, передаються при поцілунках). З 300 сімейних пар штами зубних мікробів співпали тільки у однієї пари.
Отже, карієс - це інфекція, яку головним чином викликають бактерії-стрептококи, що потрапляють з рота матері в рот дитини. Паризький стоматолог Жан-мішель Моран затверджує: «Перш ніж годувати дитину, мати пробує їжу, чи не гаряча вона, і якщо користується при цьому ложкою дитини, то йому передаються бактерії».
Що цікаво, для дитини небезпечні лише ті стрептококи, які мешкають в роті матері, а ось стрептококи батька або інших людей нешкідливі. Порівняння ДНК ні в одному випадку не показало, що хто-небудь з дітей міг заразитися ротовою мікрофлорою від батька. Цього немає навіть у тих 10 дітей з 34, хто мав штами, відмінні від материнських.
Щоб захистити дітей від материнської інфекції, на думку учених, необхідно піклуватися про гігієну порожнини рота як матері, так і дітям.