Жінки багатьох років боролися за рівноправ’я. Зараз жінки стали нарівні з чоловіками - керують компаніями, міжнародними організаціями і державами, водять автомобілі, літаки і космічні кораблі.
Прекрасна стать отримала чоловічі ролі. Вони перейняли і негативні моменти «чоловічої» поведінки, зокрема поведінки алкогольного. П’ють вони тепер нарівні з чоловіками. Алкоголізм, все більш виражено набуває жіночих рис.
10 років тому співвідношення жінок і чоловіків, що звернулися по наркологічну допомогу, складало 1:12 - 1:10. Зараз в Москві воно збільшилося до 1:4. А в Європі і США цей показник вже досягає 1:3 - 1:2.
Проблема п’ючих жінок обросла величезною кількістю помилок.
— Термін «жіночий алкоголізм»? Це найперша помилка, такого захворювання не існує в Міжнародній класифікації хвороб. Так, перебіг цієї патології у представниць слабкої статі має свої особливості, проте немає підстав говорити про те, що це самостійне захворювання.
— П’юча жінка - невдаха, що опустився? Проблеми з алкоголем можуть бути не тільки у «бомжів», але і у успішних жінок. Регулярне зловживання алкоголем поступово руйнує особу, і через декілька років крута «бізнесвуман» відрізняється від того ж вокзального «бомжа» виключно дорогим макіяжем і одягом. Більше нічим.
— У розвитку алкоголізму у жінок визначальну роль грає генетика? До 76 відсотків родичів п’ючих жінок також п’ють. У дочки п’ючої жінки ризик розвитку алкоголізму в 4 рази вищий, ніж у сина.
— Жінки спиваються «благородними» напоями? Немає ніякої різниці - з якого саме напою починає свій алкогольний шлях чоловік. Це можуть бути і коктейлі, і сухі вина, і вермути, і марочні коньяки. Будь-який алкоголік, незалежно від підлоги і віку, приходить до горілки, як найбільш ефективного напою по співвідношенню «доза - ефект».
— Жінки спиваються швидше? Це твердження правильне. Дійсно, жінці достатньо в середньому трьох років для розвитку залежності, у чоловіка ж хвороба може розвиватися десятиліттями. Зв’язано це з особливостями пристрою жіночого організму.
Менший вміст води в організмі і менша маса тіла призводять до того, що за інших рівних умов в крові виникає вища концентрація алкоголю.
Крім того, позначаються і циклічні коливання гормонального фону - під час передменструального синдрому, коли багато жінок випробовують напруженість, дратівливість, тривогу, алкоголь краще всмоктується з шлунку, що веде до більшої інтоксикації саме в кінці менструального циклу.
.
— Алкоголізм у жінок розвивається пізніше? В середньому він розвивається в 26 років, тоді як у чоловіків - в 23 роки. Але захворювання у жінок прогресує швидше, і вони вимушені звертатися за лікуванням вже через 7 років, чоловіки ж «тримаються» в два з гаком разу довше - 16 років.