Помилки повязані з йогою

2009-02-23 18:18 3 544 Подобається -98

Довгі роки будучи прихильником йоги, автор неодноразово стикався з тим, що дуже багато людей не зовсім правильно розуміють, що ж таке йога. Нижче вашій увазі пропонується ряд найбільш помилок, що часто зустрічаються, пов’язаних з цією прекрасною системою самооздоровлення.

Йогою можна займатися тільки «східній людині» 

Це невірно. Йога не може належати якому-небудь народу або якій-небудь території. Розділення на захід і Схід в основному штучне. За часів виникнення йоги такого розділення не було.

Звичайно, необхідно коректувати методики залежно від конкретних умов, і тоді йогою можуть займатися і європейці, і жителі Африки, і жителі Крайньої Півночі, і при розумному підході заняття йогою принесуть тільки користь.

Йога - це релігія 

Йоги з повагою відносяться до різних релігій і їх представників. Але в той же час йога не є релігією. На наш погляд, йога - це щось середнє між наукою і релігією, бо для йоги властива, з одного боку, не сліпа віра, а прагнення прийти до доказу чого-небудь через особистий досвід, а з іншого боку, йога не заперечує і такі поняття, як бог, Душа і Дух.

Людина, що практикує йогу, може бути і християнином, і буддистом, і мусульманином, і представником будь-якої іншої релігії.

Йога - це аскетизм 

Звичайно ж, це не так. Така думка розповсюджується тільки по незнанню. У християнстві у всі століття теж були немало аскетів, що убивали свою плоть, але проте знак рівності між аскетизмом і християнством ніхто не ставить, тоді як йогів чомусь вважають аскетами. Звичайно, і серед йогів є аскети, але в цілому йога і аскетизм - це все-таки різні речі.

«Біблія» йоги Бхагават-гита свідчить: «Якщо чоловік їдять дуже багато або дуже мало, спить дуже багато або дуже мало, йому неможливо стати йогом… Той, хто дотримує режим їжі, сну, відпочинку і роботи, може полегшити всі свої матеріальні страждання, займаючись йогою».

Йога - це містика 

Ні, йога не містика, а, скоріше, наука (або, як вже наголошувалося, щось середнє між наукою і релігією). Уявлення про йогу як про містичне учення з’явилося через те, що довгий час йога була закритим ученням.

Адже йога - це величезні знання про пристрій миру, які дають великі можливості управління людьми. Якщо знання подібного роду потрапляють до рук людям, не готовим їх правильно сприйняти, то це може завдати великого збитку іншим людям. Саме тому йога була доступною далеко не всім.

Що ж до містики і окультизму, то, власне кажучи, окультні учення - це шматочки йоги, узяті окремо. Практично всі містичні і окультні школи починалися з йоги. Інша справа, що не завжди вони розвивалися в правильному напрямі.

Головне в йогі - це розвиток надздібностей 

Це не так. Дійсно, завдяки йогі можна розвинути те, що прийнято називати надздібностями. Можна, але чи потрібно? Адже на це доведеться витратити багато часу і енергії, які можна використовувати з набагато більшою користю.

Є одна старовинна легенда про учня, який хотів навчитися ходити по воді. Він витратив на це дуже багато часу, мало не все життя, і врешті-решт навчився ходити по воді. І тоді він прийшов до одного Вчителя, що жив неподалеку, і сказав: «Вчитель, підемо до річки, я покажу тобі, чому я навчився». - «Добре, підемо».

Прийшли вони до річки, і цей учень перейшов по річці з одного берега на іншій, а потім повернувся назад і запитав: «Ну як?» - «Скільки років ти цьому вчився?» - запитав Вчитель. «Двадцять років», - з гордістю відповів учень. «Треба ж, - сказав Вчитель, - дивися, я зроблю те ж саме». І, кликнувши човняра, переправився з ним на інший берег, а потім повернувся назад.

«Мені шкода, що ти стільки часу витратив даремно», - сказав на прощання Вчитель.

Якщо людина розвивається гармонійно, то у нього можуть з’явитися подібного роду здатності, але тут потрібно пам’ятати про один важливий момент - цими здібностями потрібно уміти управляти.

Щоб практикувати йогу, потрібно бути дуже підготовленою людиною 

Така думка може скластися у людини, що побачила в деяких книгах фотографії йогів, що знаходяться в хитромудрих позах, які, як здається, жодна нормальна людина повторити не зможе. Але ж і ті, хто зображений на цих фотографіях, починали зовсім не з цих поз, а з легших і доступніших.

Крім того, тим, хто не ставить перед собою мети добитися якихось особливих результатів в Хатха-йогі, зовсім не обов’язково виконувати складні пози. А для підтримки на хорошому рівні здоров’я і для роботи над собою цілком досить практикувати два-три десятки поз, виконання яких цілком доступно навіть і не дуже добре підготовленим людям.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама
Реклама