Акулячий хрящ - що це

2009-02-23 18:17 1 825 Подобається -100

Як свідчить реклама, це далеко не дешевий засіб здатний вилікувати навіть найважчі випадки раку. У нашій країні випробувань акулячого хряща не проводили, якось, видно, не до цього. Та зате подібні випробування провели в 1998 році в США. У листопадовому номері «Журналу клінічної онкології» американські учені опублікували невтішні для виробників хряща результати випробувань.

За підрахунками американських медиків, акулячий хрящ використовували для лікування вже 50 тисяч американців, хворих раком. Цей тривожний факт і спонукав учених провести випробування за стандартами, розробленими для ліків, а не для біодобавок. 

Експеримент проводився на 60 добровольцях з чітко встановленим діагнозом - рак в пізній стадії. Кожний з учасників експерименту пішов на нього свідомо - класичне лікування вже не могло принести ніякого позитивного результату. 

Хворих, що приймали акулячий хрящ, спостерігали три місяці, і не було випадку, щоб у кого-небудь пухлина пройшла або хоч би зменшилася. Декілька чоловік померли під час дослідження. У десяти хворих весь 

цей період стан залишався стабільним без погіршення, але не можна сказати, що цьому сприяв акулячий хрящ. Адже статистика показує, що у подібних хворих такий стан спостерігається нерідко і без жодного лікування. 

«Біблією» торговців хрящем є книга «Акули не хворіють на рак». Що цікаво, книга написана Уїльямом Лейном, а його син є власником фірми «Лейн лабс», торгуючої добавками з акулячим хрящем. Треба сказати, що назва книги вводить читачів в оману - акули все-таки на рак хворіють.

У Каталозі випадків пухлин у нижчих тварин, який ведеться в Сміт-соновськом інституті в США, перераховано не меншого 20 випадків раку у акул. Це пухлини хрящів, печінки і рак кровотворної системи.

Те, що до цієї хвороби схильні навіть «чудодійні» хрящі акул, на думку Джона Хар-шбергера, фахівця з пухлин нижчих тварин, спростовує теорію про те, що в хрящі є речовини, що володіють протираковою дією. 

.

Посилаються торговці акулячим хрящем і на ряд досліджень, проведених на тварин, які показали, що в акулячому хрящі є протеїн, який перешкоджає зростанню пухлини. Проте випробувань на тварин все-таки недостатньо - у людини цей протеїн може працювати по-іншому. Але і це ще не все.

Фахівці Клініки Мейо, однієї з найвпливовіших медичних установ в світі, відзначають: «Сумнівно, що капсули з хрящем акули містять очищений протеїн в кількостях, достатніх для того, щоб робити який-небудь вплив на пухлину. Крім того, шлунок і тонкий кишечник можуть переварювати цей протеїн точно так, як і вони переварюють і інші білки.

Через це протеїн не має шансів потрапити в кро-віток і, отже, в пухлину». 

.

Онкологи Клініки Мейо не радять лікуватися неперевіреними і, швидше за все, неефективними (як свідчать дослідження) засобами лікування раку, до яких належить і акулячий хрящ. 

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама
Реклама