чи Так вже погано, коли майбутню маму нудить? Дивне питання. Що ж в цьому хорошого? Проте не все так однозначно.
Як ні парадоксально, але нудота вагітної жінки - на благо її майбутньої дитини. Дослідження, зроблене недавно американським біологом Марджі Профет з Каліфорнійського університету, показало, що нудота, якою страждають більшість жінок вранці в перші три місяці вагітності, можливо, природний захист ембріона від токсичних продуктів.
Марджі Профет затверджує: «У цей період він надзвичайно уразливий, оскільки ще не здатний самостійно боротися з токсинами. Материнський організм реагує на це виробленням гормонів, що загострюють здатність визначати шкідливу для ембріона пищу».
.
Що ж до раннього токсикозу, то вони теж не так шкідливі, як це прийнято вважати. Доктор медичних наук, професор Ілля Аркадійович Аршавській із цього приводу помічає: «Часто вважають, що токсикоз говорить про неблагополучний перебіг вагітності. І ось вже в хід йдуть без відома лікаря різні ліки, що приносять полегшення.
Адже добре відомо, що ліки - це палиця про два кінці. Матері воно дійсно може допомогти, а для дитини виявиться сильним стресовим чинником.
.
Тим часом ранній токсикоз - це справжній порятунок для нормальної вагітності, і тривогу повинно викликати скоріше їх відсутність. Адже з їх допомогою з материнського організму віддаляються згубні для плоду речовини і встановлюється сприятливе середовище. Якщо ж захисні сили жінки ослаблені, наростають несприятливі зміни.
А ось пізній токсикоз, хоча це теж пристосовні реакції, вже ненормальні, особливо важкі форми. Значить, організм матері до цих пір не справився з своїм завданням»