Навколо проблеми безпліддя існує безліч міфів і помилок, які поширюють люди, далекі від медицини. Нижче приводяться найпоширеніші чутки, що живуть всупереч всім науковим спростуванням.
Міф: Молитеся, і все вийде!
Факт: Вера в Бога допоможе вам зберегти позитивне світовідчування, проте не вирішить проблем із здоров’ям, таких, наприклад, як непрохідність труб або відсутність сперматозоїдів.
Міф: Хворобливі місячні можуть стати причиною безпліддя
Факт: Хворобливі місячні ніяк не впливають на здібність до дітородіння. Більш того, регулярні хворобливі місячні нерідко свідчать про те, що цикл був овуляторним, тобто з яєчника вийшла зріла яйцеклітина.
Міф: Рідкісні місячні приводять до безпліддя
Факт: Подовжений, але регулярний менструальний цикл не свідчить про можливі проблеми із зачаттям. У деяких жінок нормальний менструальний цикл може тривати 40 днів. Можливість зачаття у них обмежена лише числом таких циклів.
Міф: Я не можу завагітніти, тому що після статевого акту з мене витікає сперма
Факт: Витікання насінної рідини після статевого акту - нормальне явище. При завершеному статевому акті необхідна кількість сперми змішується з цервикальною рідиною, а кількість сперми, що витекла, не має значення.
Міф: Фертильність (здатність породжувати потомство) чоловіка визначається консистенцією і об’ємом сперми
Факт: Об’єм і консистенція сперми ніяк не пов’язані з фертильністю, оскільки реальна якість сперми залежить більшою мірою від кількості сперматозоїдів. Це може бути перевірено тільки при мікроскопічному дослідженні.
Міф: Щоб завагітніти, потрібно займатися сексом щодня
Факт: Сперма залишається активної в цервикальній рідині жінки протягом 48-72 годин після статевого акту. Тому зовсім необов’язково строго дотримуватися такого частого графіка занять любов’ю.
Міф: Якщо ви хочете завагітніти, то просто розслабтеся, не думайте про це, і бажана вагітність наступить
Факт: Якщо вагітність не наступає через рік регулярному статевому життю, то, швидше за все, є якась медична проблема.
Міф: У мене ніколи не було ніяких симптомів статевих інфекцій, значить, маткові труби у мене прохідні
Факт: Багато інфекційних захворювань можуть протікати в прихованій формі, проте при цьому здатні завдати непоправної шкоди, наприклад, матковим трубам.
Міф: Кількість сперматозоїдів у чоловіка завжди незмінно
Факт: Число і рухливість сперматозоїдів можуть сильно мінятися залежно від проміжку часу, що пройшов між еякуляціями. Зміни можливі також унаслідок хвороби або прийому ліків.
Міф: Активна мастурбація може привести до азооспермії (відсутності сперми)
Факт: Мастурбація - нормальне явище для хлопчиків і чоловіків. Вона не впливає на кількість сперматозоїдів. Сперма не може вичерпатися, оскільки постійно виробляється в яєчках.
Міф: Безпліддя - жіноча проблема