Враження Боплана
Найнявшись будувати в Україні військові фортеці, французький інженер Гійом ле Вассер де Боплан, несподівано для самого себе, став автором історичної праці «Опис України». Фортифікаційних справ майстер був щиро уражений «незрозумілими» діями козацьких магів-цілителів, які безнадійно хворих буквально повертали «з того світу».
категорія: Дослідження витоків / рейтинг: 4 // РОЗГОРНУТИ »
Про велета в Карпатах
Були і справжні велети духу. Їх з повагою звали «характерники», бо вони були прикладом і в житті, і під час бою не мали рівних. Так, коли Потоцький переслідував у Карпатах козаків, один з характерників три доби втримував військо, бо на шаблях йому не було рівних, кулі його не брали.
категорія: Історичні постаті / коментарів (1) / рейтинг: 4 // РОЗГОРНУТИ »
Козак Мамай: міф чи реальність?
Мешкаючи у степах, козаки не мали інших орієнтирів, окрім штучно насипаних серед відкритого простору пагорбів. тому ми вважаємо, що ім’я своє цей козак одержав саме від назв кам’яних ідолів, біля яких проводив обряд ініціації характерника.
категорія: Дослідження витоків, Козак Мамай / коментарів (15) / рейтинг: 5 // РОЗГОРНУТИ »
Господарі ночі
Цікава, навіть, кумедна історія сталась на початку 1990-х років. Зібрались якось знавці східних єдиноборств на закритий турнір. Підійшов до них невідомий і запропонував бій за незвичними правилами і він викликає на бій двадцятеро чоловік одночасно, які зможуть застосувати проти нього будь-який засіб бойового мистецтва: карате, тайський бокс, кунг-фу... Заінтриговані майстри згодились.
категорія: Згадки у пресі / коментарів (9) / рейтинг: 4 // РОЗГОРНУТИ »
Початок. Дід Арнав
Було це десь на початку тридцятих років Родина мешкала в селі що розташовано на крутих схилах Південного Бугу. В таких селах всі від мала до велика хлібороби та рибалки. В нашої родині теж мав ся якійсь чи то баркас, чи то човен. А де човен там і сітка. Але сталося так, що цю сітку хтось викрав. Ввечері до хати завітав односельчанин якого бабуся називала Арнавом.
категорія: Спогади відвідувачів / коментарів (6) / рейтинг: 5 // РОЗГОРНУТИ »
Олесь Бадьо: Характерники не вмирають!
У 1970-х мені пощастило побачити дивний документальний фільм, що зняли японці, котрі збирають матеріали про єдиноборства по усьому світі. Але автор фільму здивував усіх, розповівши, що сюжет знімав ще в 1920–1930-х рр. його батько десь у Київській області. На чорно-білій старенькій плівці ми побачили, як у гай заходить звичайний український дід у полотняних штанях, із шаблями, робить буквально кілька рухів і... виявляється на галявині.
категорія: Згадки у пресі / коментарів (23) / рейтинг: 5 // РОЗГОРНУТИ »
Діалог про характерників
Старість річ страшна, характерники могли б жити набагато довше, але все одно вмирали, хоча кажуть, що деякі і від смерті втікали; бувало помре такий чарівник, його закопають, а він через день живим мертвяком ходить. Характерники і в бою помирали, вони ж втаємниченими були і бувало могли з рядовими на армію ворогів піти, а знаєш як воно буває – від десяти куль відвернешся, ще десяток зловиш, а ще одна у серце втрапить, якщо поруч інший характерник є, то він допоможе, а самому важко врятуватися. Хоча Сірко і був великим отаманом і чарівником - він заради жарту і стріляти у себе дозволяв і різати себе -та все одно помер, однак не відомо як. Козаки його руку зберегли і поки з нею ходили в походи, жодного разу не програли.
У казаков была Родина и эта Родина Вольная Украина (У края земли)
козаки много делали для державы-не то шо наши депутаты