Психологічна вправа "Моя темна сторона"

2009-09-10 11:09 1 049 Нравится 2

Мета

В більшості випадків ми ідентифікуємо себе тільки з частиною внутрішніх голосів нашого Я. Інші голоси залишаються подавленими ніби не належать нам. Щоб стримувати ці голоси, ми використовуємо деяку кількість енергії. Проте стримувати їх тривалий час навряд чи можливо.

Ця вправа пробуджує студентів звернути увагу на те що ми відкидаємо та заперечуємо частини власного Я, які доступні свідомості тільки в формі проекції, а саме як запере чуваний двійник, який має ту чи іншу неприязну рису чи має схильність до неприязної поведінки. Задача в тому, щоб допомогти юнакам та дівчатам навчитись поводитись з цією частиною себе і завдяки цьому стати більш зрілими та врівноваженими.

Час: біля 160 хвилин.

Обладнання: пачка старих журналів з великою кількістю картинок, олівець та папір; клей, ножиці; великий лист паперу для кожного учасника.

Інструкція

Я хотів би вам запропонувати вправу, яка може допомогти дослідити білі плями на географічній карті вашої душі, ближче познайомитись з самим собою та краще зрозуміти внутрішнє різновиди вашої особистості. Візьміть папір та олівець і запишіть всі якості, характерні риси та поведінку людей вашого роду, яких ви не переносите чи до який відчуваєте відразу. На це у вас є 10 хвилин…

Зараз продивіться журнали та виріжте картинки, які змальовують ці риси. Якщо ви знайшли достатньо необхідних картинок, відкладіть ті з них ,які виражають найбільше негативу в ваших очах якості, за тим щоб розмістити їх в центрі колажу, який нам необхідно буде створити. Потім ви можете розмістити навколо них і інші картинки. На роботу з колажем у вас є 1 година.

Зараз зупиніться та роздивіться вашу роботу…Подумайте над типажами, які ви включили в свій колаж. Обміркуйте при цьому інші питання: виражають чи ці люди щось, що я уникаю все своє життя? Яким буде моє життя якщо я візьму на озброєння ці погляди, якості та поведінку ще в більшій мірі? Той, хто розмістив в центрі свого колажу , наприклад, бездушного задиру, може запитати себе: а як я сам зганяю свою агресію? Чи достатньо я її виражаю? За яких обставин мені не вистачає агресії? Яка форма вираження агресії для мене не прийнятна? Чи можу запросити те що мені потрібно? Здатен я прийти в ярість, якщо хтось атакує мене чи веде себе занадто настирливо?

Не зупиняйтесь на поверхні відштовхуючих вас образів, запитайте себе: «Чи можу я виявити з цього негативної якості щось позитивне, якщо погляну глибше?»

Чи зрозуміли ви що я мала на увазі?...

Попрацюйте над окремими фігурами, запитайте себе, чи змогли б ви навчитись чомусь, зрозумів їх, та стисло запишіть результати. На виконання цього завдання вам дано 30 хвилин.

Зараз розділіться на групи по чотири чоловіки, продемонструйте свої колажі та розкажіть чи дізнались ви щось за допомогою них. Ви також можете допомогти один одному, звертаючи увагу того що говорить на недоліки, котрі , як вам здаються, належать йому ,та які він напевно не виділив в колажі. На обговорення у вас є 60 хвилин.

Зараз повернись в велике коло…Будь ласка, повісьте ваші колажі на стіну…Я хотів би, щоб кожен по черзі озвучував своє найперше враження.

Обговорення

· Чи сподобалась мені вправа?

· Що я не зрозумів?

· Чи непокоїть мене щось?

· Як я можу об’єднати протиріччя частин мого Я в своєму житті, щоб досягнути права бути собою, не завдаючи шкоди іншим?

· Як я себе відчуваю зараз?

· Що я хочу додати?

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

По какой причине вы планируете привиться или уже привились от COVID-19?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама
Реклама