Психологічне завдання "Таємна автобіографія"

2009-09-10 11:06 721 Нравится

Мета

Які люди вплинули на мою самооцінку. Вправа дає людям можливість створити власний життєпис та чітко визначити важливі вітки життєвого шляху. Крім цього, вона допоможе учасникам краще пізнати один одного та сприятиме об’єднанню групи.

Час: біля 2 годин.

Обладнання: листок та олівець.

Інструкція

Сьогодні я хочу запропонувати вправу, яка дає вам можливість розглянути історію вашого життя. Ви знаєте, що про життя видатних людей пишуться книжки. Деякі з них пишуть книжки про своє життя. Такі книжки називають автобіографія.

Кожен з нас – важлива особистість, і тому я хочу, щоб ви написали свою автобіографію. Вам буде дано на це 45 хвилин. Проте пам’ятайте, що ви не повинні нікому казати про те, що написали, підписувати ваші листочки також не потрібно.

Начніть з свого народження та згадайте всі важливі події та обставини, які сприяли формуванню тієї унікальної особистості, якою ви є сьогодні. Потім всі автобіографії будуть по черзі прочитані, ви спробуєте визначити авторство кожного. Якщо ви вже закінчили свою замальовку, допишіть до неї в якості післямови підказку, яка допоможе нам визначити автора, не спираючись на текст самої автобіографії. Якщо вас ніхто не впізнає, то буде прочитана підказка.

Ви зрозуміли що необхідно робити?.. Тоді починайте писати свою автобіографію.(45 хвилин).

Дайте мені, будь ласка ваші записи. Я буду по черзі зачитувати автобіографії, а ви матимете можливість висловлювати ваші спонтанні враження, почуття та асоціації, говоріть про те що вас зацікавило, що вам сподобалось, викликало вашу зацікавленість.

Після обговорення кожної автобіографії ви матимете можливість висказати свої припущення що до певного авторства. Обов’язково коротко обґрунтуйте ваші припущення. Якщо ви здогадались, автор повинен підтвердити.

Обговорення

· Чи сподобалась мені вправа?

· Як чергуються радісні та печальні моменти в моїй автобіографії?

· Які події допомогли мені пізнати життя?

· Які спогади обтяжливі для мене?

· Яка назва підійшла б до моєї автобіографії?

· Як я себе почував, коли по моїй біографії впізнали мене?

· Як я відреагував на коментарії до своєї автобіографії?

· На кого з групи я дивлюсь тепер по іншому?

· Дізналась чи я щось нове?

· Яка атмосфера в групі в даний момент?

· Як я себе почуваю?

· Що я хотів би додати?

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы вакцинировались, но все равно заболели COVID-19?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама