Мета: хто ми є і що для нас важливо, свідчать наші речі. У цій вправі люди, розглядаючи речі які їм належать, зможуть розпізнати різні аспекти своєї особистості.
Час—біля 70 хвилин
Обладнання: папір та олівець
Інструкція
Я хочу запропонувати вам вправу, яка дасть вам змогу придивитись до себе.
Уявіть собі, що ви – відома персона, яка вирішила жити анонімно. Журналіст із великої газети бажає присвятити вам статтю. Він обмірковує, як знайти для репортажу такий матеріал про вас, по якому читач легко зможе зрозуміти, що ви собою уявляєте.
Відомий своєю наглістю журналіст таємно проник у дім, де ви живете. Він заходить до вашої кімнати та обшукує усі шафи, ящики та полиці. Він зіставляє список усіх знайдених предметів. Після того як журналіст все ретельно оглянув, він певен, що може написати дуже цікаву статтю, про те хто ви є насправді.
Опишіть предмети, за якими, на думку журналіста, дійсно можна зробити висновок про те, хто ви є. Потім напишіть статтю від імені журналіста, спираючись на ту інформацію про вас, якою він тепер володіє. На це завдання у вас є 20 хвилин.
Тепер зберіться у групи по – четверо та зачитайте один одному вголос свої статті… Потім обміняйтесь вашими враженнями. А тепер, виходячи з вашого досвіду, обговоріть вислів «Я – те, що я маю». У вас є 10 хвилин для дискусії.
А тепер поверніться у великий круг. Я хочу щоб кожний назвав цікавий предмет із своєї кімнати.
Обговорення
· Чи сподобалась мені вправа?
· Як журналіст міг би назвати свою статтю?
· Як би відреагували читачі на статтю?
· Що сказав би мій батько/моя мати з приводу статті?
· Що сказав би мій кращий друг/краща подруга з приводу статті?
· Чи дізнався я про себе щось нове?
· Чи хотів би я щось додати?