Психологічне завдання «Дерево»

2009-09-10 10:33 6 210 Нравится

Мета: Через малюнок люди можуть відкрити для себе важливі якості своєї особистості.

Час—60 хвилин

Обладнання: папір для малювання формату А3, воскова крейда.

Інструкція

Є багато способів пізнати себе. Один із них – малювання. Я хочу, щоб сьогодні ви малювали дерева. Намалюйте дерево, яке вам до душі.

Вирішіть, яке дерево вам хотілося зобразити, якої воно буде висоти, якої форми і якого кольору. Чи будуть на ньому квіти чи плоди? Буде воно старим чи молодим? Потім ви побачите, що всі дерева вийдуть дуже різними. Під час малювання ні з ким не розмовляйте. Зосередьтесь на тому, щоб зобразити таке дерево, яке вам дійсно подобається. Малюйте з насолодою та радійте тому, що ваше власне дерево поступово набуває нариси на папері. Я включу вам не гучну музику, доки ви будете малювати. Можете працювати на протязі 15 хвилин.

Тепер підпишіть малюнок и поставте сьогоднішню дату. Зберіться у групи по-четверо.

А зараз кожний по черзі покладе всій малюнок у центр та буде вести розповідь від імені дерева, так наче він сам є деревом. Наприклад « Я стара олива. Я міцна і у мене гарна деревина. Зверху я увішана соковитими оливами. Птахи радісно сідають на мої гілки.» Поки ви таким чином описуєте дерево, подумайте, чи не схоже воно чим-небудь на вас. Інші учасники можуть допомогти вам, звертаючи увагу на деталі, які ви пропустили у своєму описі. Наприклад: «Яке в тебе коріння?», «Який смак твоїх плодів?», «Чого бажає цей маленький хлопчик який стоїть перед деревом?» тощо.

Коли всі таким чином ототожнюють себе з своїм деревом, ви можете стисло обговорити один з одним, наскільки, на вашу думку, дерево схоже з тим хто його намалював. На обговорення вам дається 20 хвилин.

Тепер поверніться у великий круг. Підніміть ваші малюнки. У вас є 5 хвили для того щоб розказати про свої враження від побачених вами дерев.

Тепер візьміть відповідну крейду та напишіть на малюнку велику літеру «Я…», а потім припишіть важливіші риси вашого дерева, наприклад: «Я яскравий, стрункий і гарний». У вас є 5 хвилин.

А зараз візьміть ваше дерево і тримайте його на рівні грудей, так щоб усі його бачили. Я запрошую вас на прогулянку до лісу. Зустрічаючись із «деревом», обов’язково зупиняйтесь і читайте вголос напис, змінюючи «Я» на «Ти», наприклад так: «Марія, ти яскрава, струнка ті гарна». Не забувайте називати його ім’я.

На цю лісову прогулянку вам відводиться 5 хвилин.

Тепер поверніться у великий круг, щоб усім разом підвести підсумки.

Обговорення

· Чи сподобалась мені ця вправа?

· У якій степені риси мого дерева є і моїми рисами?

· У які моменти я проявляю ці риси?

· Чи сподобався я собі на лісовій прогулянці?

· Як я реагував, коли до мене звертались?

· Яке дерево мені сподобалось найбільше?

· Як себе зараз почуваю?

· Чи хотів би я ще щось додати?

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы поддерживаете запрет посещать закрытые публичные помещения людям, не вакцинированным от COVID

Реклама
Реклама