Зростання надходжень від туризму: бюджети отримали 161,8 млн грн туристичного збору

2026-06-22 16:01 16 Подобається

Протягом січня – травня 2026 року вітчизняна туристична галузь продемонструвала позитивну динаміку. За цей період до місцевих бюджетів надійшло 161,8 млн грн туристичного збору. Це на 22,6 % більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли бюджети отримали 132 млн грн.

Лідери за обсягами сплати:

- місто Київ – 34,7 млн грн;

- Львівська область – 32,2 млн грн;

- Івано-Франківська область – 27,8 млн грн,

- Закарпатська область – 14,7 млн гривень.

Туристичний збір стає надійним фінансовим ресурсом для розвитку громад.

Отримані кошти місцева влада спрямовує на:

- оновлення туристичних локацій та інфраструктури;

- благоустрій вулиць, парків та зон відпочинку;

- підвищення якості обслуговування мандрівників;

- фінансування культурних та святкових заходів.

Нагадуємо, що ставки збору встановлюються місцевими радами за кожну добу тимчасового проживання, для однієї особи:

- до 0,5 % мінімальної зарплати – для громадян України;

- до 5 % – для іноземців та осіб без громадянства.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Cтворити блог

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама
Реклама