Ефект Стрейзанд зачепив зарплату Ігоря Смілянського

2016-08-31 01:54 815 Нравится 1

Ефект Стрейзанд — феномен, який виражається в тому, що спроба видалити або запобігти появі певної інформації призводить лише до її більш широкого поширення. Наприклад, спроба обмеження доступу до тексту, фотографії або файлу призводить до дублювання даної інформації на інших інтернет-ресурсах.

Термін «Ефект Стрейзанд» отримав назву від інциденту 2003 року, коли Барбра Стрейзанд звернулася до суду з вимогою стягнути з фотографа сайту Pictopia.com $ 50 млн, тому що фото її будинку було доступне серед 12 000 інших фотографій узбережжя Каліфорнії. Фотограф стверджував, що він сфотографував будинок поряд з іншими будинками на узбережжі в рамках екологічного проекту, який вивчає ерозію узбережжя.

До того, як Стрейзанд подала позов, фотографія була завантажена із сайту всього 6 разів, 2 з яких були зроблені адвокатами Стрейзанд.

Як результат поширення інформації про позов, фотографія будинку Стрейзанд стала дуже популярною в Інтернеті. Через місяць після подачі позову зображення переглянули більш ніж 420 тисяч відвідувачів – і це у 2003 році, коли інтернет був не такий масовий! Інформація про позов привернула до цього веб-сайту увагу більш ніж мільйона відвідувачів, а світлину використала в своєму повідомленні інформагенція Associated Press і це, в свою чергу, призвело до її розповсюдження безліччю газет у всьому світі.

Отже, весь світ дізнався про світлину, про яку ніхто не знав до того, як Стрейзанд попросила її знищити.

А все почалося коли сівтлину побачили лише четверо людей…

Місяць тому ВО «Свобода» випустила черговий номер своєї партійної газети. Серед інших матеріалів там була опублікована стаття «Золотий» начальник «Укрпошти». В ній йшлося про нового керівника підприємства громадянина США Ігоря Смілянського, якому призначили зарплату в розмірі 333 тисяч гривень в місяць. У матеріалі висловлювалося обурення високими зарплатами керівників на тлі мізерних зарплат українців та рядових працівників «Укрпошти». Наголошувалося, що зарплата Ігоря Смілянського перевищуватиме навіть зарплату Президента США.

Згідно укладеного договору, «Укрпошта» мала розповсюдити газету ВО «Свобода» невеличким накладом лише десь там у Луцькому районі, що на Волині. Однак, коли примірники газети потрапили до Волинської дирекції «Укрпошти», там відмовилися її розносити через наявність критичної інформації про зарплату директора «Укрпошти».

ВО «Свобода» обурилася і розмістила з цього приводу вже на головному партійному сайті прес-реліз. На основі прес-релізу чимало інтернет-медіа оприлюднили інформацію про цей скандал, і, певна річ, переповіли стислий зміст статті про зарплату Смілянського. Потім цю інформацію помітили правозахисні організації, що опікуються свободою преси, і також повідомили про цей ганебний випадок і включили його в свої моніторінги. Свободівці та борці з монополіями почали поширювати цю інформацію в соцмережах, як правило, з коментарями на кшалт «мало того що Укрпошта вкрай повільно доставляє посилки і губить їх, так вона ще не виконує договірні умови - і за що тільки її керівник-американець отримує космічну зарплату?».

Навіть немає сумнівів, що надалі з цього приводу будуть спрямовуватися депутатські запити до Генрокуратури, Міністерства інфраструктури тощо, в яких депутати крім іншого згадають зарплату Смілянського.

У даному випадку набувачем вигоди від цього скандалу безумовно є ВО «Свобода», яку хоча й трохи скривдили, втім безліч людей дізналися що вона не тільки працює, але й випускає партійну пресу, в який затято критикує олігархичну систему української влади та відстоює соціальну справедливість.

Більше за всіх від ефекту Стрейзанд, викликаного глупим намаганням приховати загальновідому інформацію, постраждав гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський, якому не тільки черговий раз нагадали про його аморальну зарплату, але й звінуватили у наступі на свободу слова. До речі, в нього це не перший "прокол" із цензурою. Також зрозуміло, що іноземець Смілянський надовго надбав ображеного і войвничого клієнта - цілу партію націоналістичного спрямування, яка тепер за будь якої нагоди із задоволенням буде його ганьбити за зарплату, за цензуру, за невиконання умов договору.

В цій ситуації неабияк здивувала «Укрпошта». В Україні хіба що немовлята не знають що гендиректор «Укрпошти» отримує космічну зарплату – 333 тисячі гривен. Тому напрочуд вдала спроба волинських поштовиків створити ефект Стрейзанд та підставити свого гендиректора під вогонь критики поборників свободи слова, наводить на думку про спланованість цієї акції. Цікаво, чи є керівник Волинської дирекції «Укрпошти» членом ВО «Свобода»?

Замітка написана на підтримку ефекту Стрейзанд та свободи слова в Україні.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Вы поддерживаете деятельность Зеленского на посту Президента Украины?

Реклама
Реклама