Прості кроки до здоров'я

2017-10-06 11:57 145 Нравится

Кілька десятиліть тому дослідники вважали, що рак в основному викликається спадковістю. На сьогодні доведено, що «провина» генів становить лише 5%. Після вивчення півмільйона історій хвороб людей по всьому світу вчені з американського Інституту дослідження раку зробили висновок, що основною причиною раку та багатьох пов'язаних із ним захворювань є спосіб життя.

Куріння становить такий самий ризик розвитку раку, як неправильне харчування та ожиріння — майже по 30%, тобто 60% ракових захворювань пов'язані зі способом життя. А сидячий спосіб життя додає ще 5% ризику. Інші 35% — це професійні ризики, спадковість, віруси, алкоголь та забруднюючі речовини. Натомість харчування і фізична активність є ключами до зниження ризику захворювання на рак.

Підтримання нормальної ваги і регулярна фізична активність протягом всього життя можуть бути найбільш важливим способом захисту від раку, а також від серцево-судинних захворювань та діабету. Лікарі рекомендують 10?000 кроків або 30 хвилин ходьби на день.

Продукти з високим вмістом калорій та низьким вмістом поживних речовин, зокрема, з високим ступенем переробки, солодких напоїв, підвищують ризик деяких видів раку, пов'язаних із надмірною вагою і ожирінням. Деякі низькоенергетичні продукти, наприклад, некрохмалисті овочі, фрукти і цільне зерно можуть захистити від раку ротової порожнини, глотки, гортані, стравоходу та шлунка.

Вживайте більше страв із риби. Замініть червоне м'ясо на пісну птицю, рибу і боби як основне джерело білка. Граничне споживання солі — 5 грамів (1 неповна чайна ложка) на добу. Обмежте вживання червоного м'яса до двох разів на тиждень і намагайтеся уникати оброблених м'ясних виробів, копченостей, які містять багато нітратів.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Создать блог

Опрос

Если бы сегодня проходили выборы Президента Украины, за кого вы проголосовали бы?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама
Реклама