Блог Оксана Мельник

Чи має право підприємець – платник єдиного податку третьої групи зменшити свій оподатковуваний дохід на суму сплаченого єдиного внеску?

2018-07-11 22:34 5

Згідно з п. 292.10 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не є доходом суми податків і зборів, утримані (нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нараховані платником єдиного податку відповідно до закону.

Підпунктом 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 ПКУ визначено, що платники єдиного податку, зокрема третьої групи (фізичні особи – підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів...

Читать дальше

Увага! Внесено зміни до порядку компенсації ЄСВ роботодавцям, які створюють робочі місця

2018-07-11 22:31 5

Лівобережна ОДПІ м. Дніпра повідомляє, що Кабінет Міністрів України постановою від 06.06.2018 № 459 вніс зміни до «Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", затвердженого власною постановою від 13.03.2013 № 153.

Зокрема, змінами передбачено передання повноважень щодо компенсування роботодавцям за рахунок коштів Державного бюджету України фактичних витрат у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нове робоче місце особи від Пенсійного фонду України до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття...

Читать дальше

Дії підприємця – спрощенця у разі зміни місця здійснення діяльності

2018-07-11 22:28 5

Лівобережна ОДПІ м. Дніпра нагадує, що до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про платника єдиного податку, зокрема, місце провадження господарської діяльності.

Платники єдиного податку у разі зміни відомостей, внесених до реєстру платників єдиного податку, мають надати заяву, до якої, зокрема, включаються відомості про зміну місця провадження господарської діяльності.

Заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни ( п.298.5 ст.298 Податкового кодексу України). Платниками єдиного податку третьої групи заява подається разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни ( п.298.6 ст.298 ПКУ)...

Читать дальше

Власники землі та землекористувачі Лівобережної ОДПІ м. Дніпра спрямували до місцевих бюджетів понад 123 мільйонів гривень плати за землю

2018-07-11 22:25 4

За січень-червень 2018 року місцеві скарбниці поповнились на 123,1 мільйонів гривень земельного податку, це на 24,5 мільйона гривень більше, ніж у минулому році.

Від юридичних осіб надійшло майже 111 мільйонів, а від фізичних осіб понад 12 мільйонів.

Земельний податок та орендна плата за користування землею є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць, позитивна динаміка у зборі плати за землю з одного боку є свідченням сумлінного ставлення платників Лівобережної ОДПІ до виконання свого обов’язку щодо сплати податків, а з іншого – результатом спільних зусиль податківців із органами місцевого самоврядування в напрямі залучення власників земельних ділянок та землекористувачів до оподаткування - зазначають фіскальники Лівобережної ОДПІ м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області...

Читать дальше

Щодо правомірності включення платників до плану-графіку проведення планових перевірок

2018-07-11 22:23 4

Лівобережна ОДПІ м. Дніпра повідомляє, що до Державної фіскальної служби України останнім часом надходить значна кількість запитів від платників податків щодо правомірності включення їх до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2018 рік та порядку його оприлюднення на офіційному веб-порталі ДФС.

Відповідно до статті 77 Податкового кодексу України документальні планові перевірки повинні бути передбачені у плані-графіку проведення планових документальних перевірок...

Читать дальше

Про реалізацію пілотного проекту щодо застосування новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій

2018-07-11 22:19 4

Лівобережна ОДПІ м. Дніпра інформує, що ДФС України розпочата реалізація пілотного проекту щодо застосування новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій (далі – РРО).

Так, бізнес очікують зміни щодо РРО, які дозволять спростити та здешевити процес, а також покращити умови ведення господарської діяльності.

Реалізація експериментального проекту триватиме до 31 грудня 2019 року, під час якого буде досліджено інноваційні розробки, новітні моделі програмних та/або програмно-технічних комплексів, можливість їх застосування для здійснення розрахункових операцій, прийнято рішення щодо доцільності їх впровадження у промислову експлуатацію та подальшого застосування суб’єктами господарювання. Зазначене сприятиме популяризації використання відповідних комплексів бізнесом, у зв’язку з тим, що використання окремих моделей надасть можливість здійснювати віддалений контроль за розрахунками та обігом товарів на підприємстві...

Читать дальше

Коли юридична особа – «спрощенець» не звітує за землю?

2018-07-04 15:36 10

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму земельного податку (далі – податок) щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій...

Читать дальше

Платники податків зобов’язані зберігати первинні документи протягом часу, визначеного ПКУ

2018-07-04 15:34 10

Згідно з п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством...

Читать дальше

Застосовуючи пільгу з податку на нерухоме майно, відобразіть цей факт у декларації

2018-07-04 15:33 9

Лівобережна ОДПІ м. Дніпра повідомляє що, відповідно до пп. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності, зокрема, юридичних осіб, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями)...

Читать дальше

Як правильно зареєструвати податкову накладну у вихідний чи святковий день

2018-07-04 15:31 8

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін...

Читать дальше

Лівобережна ОДПІ м. Дніпра інформує про особливості обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб

2018-07-04 15:30 10

Відповідно до п.п. 266.4 1 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів...

Читать дальше

Коли і як сплачують земельний податок члени садівницького товариства

2018-07-04 15:28 7

Зважаючи на те, що до 1 липня поточного року кожному платнику плати за землю податку буде надіслано податкове повідомлення-рішення про його сплату, Лівобережна ОДПІ м. Дніпра нагадує про те, хто саме є платником цього податку.

Отож, якщо земельні ділянки у садівничому товаристві приватизовані громадянами (членами садівничого товариства) і кожен з них отримав документ, що засвідчує право на земельну ділянку, то у цьому випадку платником плати за землю є власники земельних ділянок-громадяни, крім тих, кому надані пільги щодо сплати земельного податку згідно зі ст.281 Податкового кодексу України...

Читать дальше

Експорт зернових: особливості оподаткування

2018-07-04 15:26 6

Лівобережна ОДПІ м. Дніпра повідомляє, що починаючи з 01.01.2016 року операції з постачання зернових та технічних культур на митній території України оподатковуються ПДВ за ставкою 20 відсотків, а операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур підлягають оподаткуванню за ставкою 0 відсотків.

База оподаткування товарів, що експортуються, визначається за загальними правилами п. 188.1 Податкового кодексу України – у розмірі договірної (контрактної) вартості, але не нижче:...

Читать дальше

Вводиться реєстр екземплярів РРО

2018-07-04 15:23 5

Лівобережна ОДПІ м. Дніпра повідомляє, що Кабмін спростив порядок реєстрації касової техніки та її технічного обслуговування. Відповідна постанова від 13 червня 2018 року № 496 набуває чинності з дня опублікування.

Документом запроваджується механізм обміну документами між територіальними органами ДФС і центрами сервісного обслуговування в електронній формі як при введенні в експлуатацію реєстраторів, так і надалі їх обслуговуванні. Очікується, що таке рішення дозволить істотно спростити процес реєстрації таких РРО, зменшить вплив людського фактора на прийняття рішень в цій сфері і дасть можливість бізнесу здійснювати їх реєстрацію в один крок за один робочий день на підставі заяви за спрощеною формою...

Читать дальше

Де можна отримати форми заяв для блокування, скасування та поновлення посиленого сертифіката відкритого ключа?

2018-07-03 16:34 8

Форми заяв на блокування, скасування та поновлення посиленого сертифiката відкритого ключа знаходяться на веб-сайті Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) www.acskidd.gov.ua в розділі «Скасування, блокування, поновлення сертифікатів».

Блокування або скасування посиленого сертифіката можна здійснити у телефонному режимі. Заява в усній формі подається заявником (підписувачем) до АЦСК ІДД засобами телефонного зв’язку за номером (044) 284-00-10, при цьому заявник повинен повідомити адміністратору реєстрації наступну інформацію:...

Читать дальше
Создать блог

Опрос

Вы поддерживаете дешевую растоможку авто для граждан Украины

Реклама
Реклама