Блог Оксана Мельник

Декларування доходів, якщо протягом звітного року змінили прізвище

2018-03-13 21:49 26

Лівобережна ОДПІ м. Дніпра звертає увагу громадян, що при заповненні декларації про майновий стан та доходи (далі – Декларація) у рядку 3 згідно з даними паспорта вказуються прізвище, ім’я, по батькові платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).

У разі якщо протягом звітного періоду, за який здійснюється декларування, або у наступному за ним році платник ПДФО змінив прізвище (ім’я, по батькові), у рядку 3 слід зазначити спочатку нове прізвище (ім’я, по батькові), а в дужках – попереднє прізвище (ім’я, по батькові)...

Читать дальше

У який термін та за якою формою подається декларація про майновий стан та доходи? В який термін треба сплатити податок?

2018-03-13 21:47 19

Лівобережна ОДПІ м. Дніпра повідомляє, податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2017 році, подається до 1 травня 2018 року.

З 01 січня 2018 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», яким внесені зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859...

Читать дальше

Чи є обов’язковим отримання витягу з реєстру платників ПДВ?

2018-03-13 21:45 16

Лівобережна ОДПІ м. Дніпра повідомляють, що Законом України від 24 жовтня 2013 року №657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» скасовано такі документи, як свідоцтво про реєстрацію особи платником податку на додану вартість та свідоцтво про реєстрацію як суб’єкта спеціального режиму оподаткування, та надано право платникам податку на додану вартість за їх запитом отримувати витяги із реєстру платників податку на додану вартість в контролюючих органах...

Читать дальше

Чи може ФОП - платник ЄП здійснювати ЗЕД, в тому числі за межами території України?

2018-03-13 21:43 18

Фахівці Лівобережної ОДПІ м. Дніпра повідомляють, що відповідно до п.291.3 ст.291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Пунктом 291.5 ст.291 ПКУ визначені види діяльності, здійснюючи які фізичні особи - підприємці не можуть бути платниками єдиного податку...

Читать дальше

Ставки податку на доходи фізичних осіб та військового збору, за якими оподатковуються доходи, отримані у 2017 році

2018-03-12 22:23 47

Доходи громадян, які підпадають під обов‘язкове декларування, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Ставки податку на доходи фізичних осіб визначено ст.167 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Так, до доходів, отриманих у 2017 році, застосовуються наступні ставки податку на доходи фізичних осіб:

- 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.5 ст.167 Кодексу) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами;...

Читать дальше

Граничні строки сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи

2018-03-12 22:21 36

Відповідно до ст.57 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації.

Разом з тим, п.179.7 ст.179 Кодексу передбачено, що фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи...

Читать дальше

Алгоритм розрахунку податкової знижки за навчання

2018-03-12 22:19 31

Порядок застосування податкової знижки визначений статтею 166 Податкового кодексу України.

Алгоритм нарахування податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку на суму витрат, понесених за навчання за наслідками звітного податкового 2017 року, розраховується наступним чином:

- визначається база оподаткування шляхом зменшення річної суми нарахованої заробітної плати на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а також на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) за її наявності (інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих ПСП та утриманого податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця);...

Читать дальше

Платники податків можуть перевірити стан своїх розрахунків з бюджетом в Електронному кабінеті

2018-03-12 22:16 36

Меню «Стан розрахунків з бюджетом» надає користувачу Електронного кабінету доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного пункту меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить наступну інформацію по кожному виду платежу:

- орган ДФС;

- назва податку (платежу);

- платіж (код);

- МФО банку;

- бюджетний рахунок та по кожному виду податку (платежу) на поточну дату;...

Читать дальше

Оподаткування доходу, отриманого фізичною особою від продажу власного легкового автомобіля

2018-03-12 22:14 35

Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об‘єктів рухомого майна визначено статтею 173 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Так, дохід фізичної особи від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Якщо фізична особа продавала або обмінювала протягом 2017 року два та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, сума отриманого доходу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%...

Читать дальше

Лікарські засоби та медичні вироби підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7% за певних умов

2018-03-12 22:10 29

Законом України від 07 грудня 2017 року №2245-VIII внесено зміни, зокрема, з податку на додану вартість щодо оподаткування лікарських засобів та медичних виробів.

Так, починаючи з 01.01.2018, ставку податку на додану вартість у розмірі 7% встановлено на операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні...

Читать дальше

Придбали у власність нежитлове приміщення – готуйтесь сплатити земельний податок

2018-03-12 22:08 16

Лівобережна ОДПІ м.Дніпра повідомляє, що відповідно до п.287.8 ст.287 Податкового кодексу України, фізична особа громадянин - власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Згідно із пунктом 286.6 статті 286 ПКУ за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру...

Читать дальше

Про сплату ПДФО при виплаті доходу підприємцю

2018-03-12 22:05 19

Під час нарахування (виплати) підприємцю доходу від здійснення ним підприємницької діяльності суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують ПДФО у джерела виплати, якщо підприємцем, який отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності.

Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця...

Читать дальше

Податкову накладну своєчасно не включили до податкового кредиту: що робити

2018-03-12 22:02 22

Лівобережна ОДПІ м.Дніпра нагадує: якщо платник ПДВ у періоді виникнення права на податковий кредит помилково не включив до складу податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, то таку суму ПДВ він може включити:

або до складу податкового кредиту будь-якого звітного періоду протягом терміну, визначеного п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), — протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування;

або до складу податкового кредиту звітного періоду, в якому своєчасно зареєстровану податкову накладну було складено, шляхом подання за такий звітний період уточнюючого розрахунку (з урахуванням строків давності, передбачених ст. 102 ПКУ...

Читать дальше

Запитували? Відповідаємо. Правильність заповнення реквізиту платіжних документів.

2018-03-12 22:01 20

Які реквізити слід зазначати у полях платіжного доручення у разі перерахування коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ, у зв’язку з прийняттям наказу Мінфіну від 24.07.2015 № 666?

відповідь: відповідно до п. 200 прим.1. 2 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість...

Читать дальше

Податкова соціальна пільга у 2018 році

2018-03-12 21:58 35

Лівобережна ОДПІ м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до Закону України від 07.12.2017р. №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік», з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатної особи (у розрахунку на місяць) становить 1762 гривні. Відповідно розмір податкової соціальної пільги становитиме:

- 100% - 881 грн. (для будь-якого платника податку або платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, - у розрахунку на кожну таку дитину);...

Читать дальше
Создать блог

Опрос

За кого из перечисленных людей вы бы точно не проголосовали на выборах в Президенты Украины

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама
Реклама

Сейчас комментируют

Все