Блог Оксана Мельник

Дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків можна занести до паспорта громадянина України

2018-03-25 22:25 24

За зверненням платника податків – фізичної особи, її представника контролюючий орган видає документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі (картка платника податків), відповідно до порядку, визначеного Положенням № 822 (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті). У такому документі зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків (п. 70.9 ст. 70 ПКУ та п. 7 розд. VII Положення № 822)...

Читать дальше

Хто є суб’єктами ЗЕД?

2018-03-25 22:23 24

Відповідно до ст.3 Закону України від 16.04.91 №959-ХІІ „Про зовнішньоекономічну діяльність” із змінами та доповненнями суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності в Україні є:

- фізичні особи – громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають цивільну правоздатність і дієздатність згідно з законами України і постійно проживають на території України;

- юридичні особи, зареєстровані як такі в Україні і які мають постійне місцезнаходження на території України (підприємства, організації та об’єднання всіх видів, включаючи акціонерні та інші види господарських товариств, асоціації, спілки, концерни, консорціуми, торговельні доми, посередницькі та консультаційні фірми, кооперативи, кредитно-фінансові установи, міжнародні об’єднання, організації та інші), в тому числі юридичні особи, майно та/або капітал яких є повністю у власності іноземних суб’єктів господарської діяльності;...

Читать дальше

Хто може не платити за земельні ділянки

2018-03-25 22:21 23

Відповідно до п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються:

інваліди першої і другої групи;

фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

пенсіонери (за віком);

ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно з п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ст. 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:...

Читать дальше

Обсяг доходу перевищив 1 млн. грн. - придбайте касовий апарат

2018-03-25 22:19 20

Відповідно до ст.. 296.10 Податкового кодексу України, у разі перевищення платниками єдиного податку – фізичними особами, в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку...

Читать дальше

Обсяг доходу перевищив 1 млн. грн. - придбайте касовий апарат

2018-03-25 22:19 23

Відповідно до ст.. 296.10 Податкового кодексу України, у разі перевищення платниками єдиного податку – фізичними особами, в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку...

Читать дальше

Відповідальність фізичної особи за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи 13.03.2018 З 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року, яка триватиме до 1 травня 2018 року

2018-03-25 22:17 25

Відповідно до ст.. 296.10 Податкового кодексу України, у разі перевищення платниками єдиного податку – фізичними особами, в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку...

Читать дальше

Отримайте довідку про доходи для заповнення декларації не виходячи з дому

2018-03-22 21:31 48

Під час кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців у декларантів часто виникає необхідність отримання відомостей про отримані ними протягом звітного року доходи.

Податківці Лівобережної ОДПІ інформують, що отримати такі відомості рівняни можуть в електронному вигляді не виходячи з оселі. Для цього їм необхідно скористатись послугами сервісу «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді», що функціонує на офіційному веб-порталі ДФС в «Електронному кабінеті платника»...

Читать дальше

Маєте пільги із земельного податку? – Ознайомтесь з новаціями

2018-03-22 21:28 32

Як повідомили в Лівобережній ОДПІ м. Дніпра, в 2018 році відбулися зміни в оподаткуванні пільгових категорій фізичних осіб - платників земельного податку.

Зокрема, до пункту 281.2 статті 281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) було внесено зміни, згідно яких скасовані обмеження щодо застосування пільги до однієї ділянки із сплати земельного податку фізичним особам.

Відтепер звільнення від сплати податку за земельні ділянки для пільгових категорій фізичних осіб, визначених в пункті 281.1 статті 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм...

Читать дальше

Швидкий, зручний та надійний спосіб подання звітності - в електронному вигляді

2018-03-22 21:08 27

Лівобережна ОДПІ м. Дніпра нагадує, що альтернативною системою для формування та подання звітності сьогодні є «Електронний кабінет платника», сервіс розроблений та запроваджений Державною фіскальною службою України.

Користувачу необхідно в приватній частині (особистому кабінеті) вибрати режим «Введення звітності», який надає користувачу можливість створити, редагувати, підписати та надіслати звітність до контролюючих органів.

У режимі «Введення звітності» в панелі навігації необхідно обрати відповідний фільтр, а...

Читать дальше

Про власні доходи можна дізнатися – онлайн!

2018-03-22 21:04 19

Лівобережна ОДПІ м. Дніпра повідомляє, що Державна фіскальна служба України пропонує платникам податків широкий спектр електронних сервісів. Зокрема, у рамках кампаній декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців, яка стартує з початку нового 2018 року, через Електронний кабінет платника існує можливість дізнатися про отримані доходи та утримані податки, а також підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб в електронному вигляді...

Читать дальше

«Спрощенцям» на замітку: єдиний внесок сплачується незалежно від доходу

2018-03-22 21:01 30

Податківці Лівобережної ОДПІ звертають увагу фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку, що відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», вони є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Як роз’яснили фахівці Лівобережної ОДПІ, для ФОП - платників єдиного податку єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464...

Читать дальше

Надходження єдиного внеску від платників Самарського та Індустріального районів склали більше 158 мільйонів

2018-03-22 20:52 21

Як повідомили в Лівобережній ОДПІ м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області, платники податків Самарського та Індустріального районів з початку року направили на соціальні потреби 158,2 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне

соціальне страхування. За словами заступника начальника інспекції Юлії Мальованної, порівняно з минулим роком надходження за цей період зросли на 54,2 мільйонів, або на 52 відсотка.

Податківці вкотре нагадують суб’єктам господарювання, що відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника...

Читать дальше

Все більше громадян звертаються за отриманням власного податкового номеру

2018-03-22 20:48 14

З початку поточного року в Центрі обслуговування платників при Лівобережній ОДПІ м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) отримали 1511 громадян, що на 467, або на 44.7% більше, ніж торік. Крім того, тринадцять громадян, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, скористалися своїм правом і внесли відповідні відмітки до паспортів...

Читать дальше

Все більше громадян звертаються за отриманням власного податкового номеру

2018-03-22 20:47 13

З початку поточного року в Центрі обслуговування платників при Лівобережній ОДПІ м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) отримали 1511 громадян, що на 467, або на 44.7% більше, ніж торік. Крім того, тринадцять громадян, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, скористалися своїм правом і внесли відповідні відмітки до паспортів...

Читать дальше

Коли продаж нерухомості не оподатковується

2018-03-22 20:35 16

Податковим кодексом України передбачені випадки, коли фізичні особи звільняються від обов’язку сплати податків з доходів від продажу нерухомості, якщо виконуються певні умови.

Зокрема, відповідно до ст.172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або її частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки , не оподатковується...

Читать дальше
Создать блог

Опрос

За кого из перечисленных людей вы бы точно не проголосовали на выборах в Президенты Украины

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама
Реклама

Сейчас комментируют

Все